Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Malatya´da Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu gerçekleştirildi

   
Malatya´da Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu gerçekleştirildi

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Malatya´da 27-28 Nisan 2018 tarihleri arasında, gençlerin sorunlarına çözüm olmak ve gençlerde farkındalık oluşturmak ve meselelerin asıl muhataplarınca konuşulmasını sağlamak adına ülke çapındaki Proje ve Program imam hatip lisesinde eğitim gören öğrenciler ve yurt dışında imam hatip eğitimi veren okullar arasında “Gençlerin Güncel Meseleleri” temalı Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumu gerçekleştirildi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İnönü Üniversitesi, Malatya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Yeşilyurt Belediyesi´nin katkılarıyla gerçekleşen sempozyumda, TİMAV Başkanı Cem Zorlu, ÖNDER Başkanı Halit Bekiroğlu, Maarif Vakfı Daire Başkanı Osman Demirgül ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öcal panelist olarak yer aldı. Sempozyumda 5 paralel oturumla her oturumda 3 ayrı oturum yapılarak, toplamda 15 oturum ve 61 adet bildiri sunumu gerçekleşti.

Sempozyumun kapanış programına Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Vali Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yeşilyurt Belediyesi Başkanı Hacı Uğur Polat yaptı. Polat, böylesine değerli bir sempozyuma ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

Sırasıyla konuşmalarını yapan Vali Ali Kaban, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci´nin ardından Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ettikten sonra yaptığı konuşmada, “Geniş bir yelpazede düşünce üreterek bu sempozyuma katılma öz güvenini gösteren öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve sempozyuma bildirileriyle katılım gösteren herkesi tebrik ediyorum. Genç kuşaklarını ihmal eden toplumlar geleceklerini inşa edemezler. Biz gençlerimizi millî ve yerli değerleriyle donanmış, evrensel değerlere açık, fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak yetiştirmek istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kişiliklerini ve kabiliyetlerini en yüksek düzeyde geliştirmek, iletişim beceresi yüksek, takım çalışmasına uyumlu, eleştirel ve analitik düşünceye sahip kişiler olarak yetiştirmek istiyoruz. Millî ve manevi değerlere sahip, ülkesini ve vatanını seven, millet için gayret gösteren, iki günü birbiri için denk ise kendisini zararda olduğunu bilen, nice başarılı öğrencilerimiz bu kurumlarda eğitim aldı, eğitim almaya devam ediyor.  Bu kurumlarımızda nice bilim adamları çıkmıştır. Gençlerimizle Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olacaktır çünkü geleceğimizi gençlere emanet edeceğiz.” diye konuştu.

Sempozyuma bildiri sunan öğrenciler ve danışman öğretmenlerinin protokol üyeleriyle çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla kapanış töreni sona erdi.  

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.