Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerine Yönelik Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu Erzurum’da Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan Matematik / Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine yönelik olarak 03-07/08/2015 tarihleri arasında Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu düzenledi.
Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerine Yönelik Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kursu Erzurum’da Düzenlendi

Kurs programı çerçevesinde; Prof.Dr. Yüksel DEDE, Prof. Dr. Mehmet KIRBIYIK, Prof Dr. İsmail GÜLEÇ, Yrd. Doç. Dr. Mustafa ALBAYRAK, Yrd. Doç. Dr. Mesut BÜTÜN, Yrd. Doç Dr. Murat ATEŞ Bakanlık Müşaviri Necip Fazıl KURT, Uzm. Öğretmenler Gürkan SARIDAŞ, Harun AYDIN ve Hıdır YILDIRIM kursiyerlerle buluştu.   

 

03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen kurslara 92 öğretmenimiz katıldı. Eğitim görevlilerinin program doğrultusundaki sunumlarının yanı sıra Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU ve Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi islam Tarihi ve Sanatları Bölümünü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa AĞIRMAN kursiyerlere yönelik birer söyleşi gerçekleştirdiler.

 

Programın sabah oturumlarında branşlarıyla ilgili eğitim alan katılımcılar, öğleden sonra ve akşam oturumlarında gerçekleştirilen eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli söyleşiler ile Anadolu imam hatip liselerinde Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretimi üzerine yapılan çalıştaylardan istifade etme imkanı buldular.

 

Ayrıca kursiyerlerimiz, düzenlenen gezilerle Erzurum’un tarihi, kültürel ve turistik mekânlarını ziyaret ettiler.

 

Genel Müdürlüğümüzden Eğitim Uzmanları H. Akif HAŞLAK ve Musa AKTAŞIN’ın koordinesinde, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan kültür dersleri öğretmenlerine yönelik ilk defa düzenlenen hizmetiçi eğitim kursları çerçevesinde gerçekleştirilen Öğretim Yöntem ve Teknikleri (Matematik / Türk Dili ve Edebiyatı) Kursları, oldukça yoğun ve faydalı geçen bir süreç sonucunda sertifika töreniyle tamamlandı.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.