Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Siirt İli İmam Hatip Okulu Yönetici ve Öğretmenleriyle Buluştu

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, Siirt'te imam hatip okullarımız yönetici ve öğretmenleriyle bir araya geldi.
MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Siirt İli İmam Hatip Okulu Yönetici ve Öğretmenleriyle Buluştu

Çeşitli programlara katılmak üzere Siirt iline ziyarette bulunan MEB Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, ilk olarak Vali Osman Hacıbektaşoğlu'nu makamında ziyaret etti. Yılmaz, daha sonra İl Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda imam hatip okullarının yöneticileri ve öğretmenlerine hitap etti. Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcımız Nazif Yılmaz, Siirt ilinde görev yapan İmam Hatip Okulları Yöneticileri, İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ile bir araya geldi.

Eğitimde öğretmenin rolünün önemini vurgulayan Yılmaz, "Bir zincirin en güçlü tarafı, aslında o zincirin en zayıf halkasına göre ölçülür. 100 halkası varsa, bir halkası zayıfsa zincir ona göre zayıftır. Eğitimde de bizim için en önemli halka öğretmen halkasıdır. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. İşe gönlünüzü işin içine katarak bir eğitim faaliyeti yürütmenizin etkisi daha güçlü olacaktır." ifadesini kullandı.

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkati çeken Yılmaz, eğitimcilerin öğrenciler için önemli bir model olduğunu aktardı. Çocukların önemli bir zamanı sosyal medyada geçirdiklerine dikkat çeken Yılmaz, bu konuda öğretmenlere büyük sorumluluk düştüğünü bildirdi.

Yılmaz toplantı sonunda öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı.

 20-05-202220-05-202220-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.