Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz'ın Spor Proje Okulumuzu Ziyareti

Bakan Yardımcısı Yılmaz, birçok spor müsabakasında kupa ve madalya kazanan Veysel Karani Spor Proje Okulumuzu ziyaret etti.
MEB Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz'ın Spor Proje Okulumuzu Ziyareti

Çalışma ziyareti kapsamında Batman ilini ziyaret eden Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif Yılmaz, Türkiye genelinde kurulan 8 okuldan biri olan, eğitime başladığı 2020-2021 eğitim öğretim yılından bu yana sporda başarılı bir grafik çizen ve katıldığı; il, bölge, Türkiye ve uluslararası spor müsabakalarında toplamda 504 kupa ve madalya kazanan Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulumuzu ziyaret etti. 

Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje okulumuzu ziyaret eden MEB Bakan Yardımcısı Yılmaz, okulu gezip okul yöneticilerinden okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Yılmaz, öğretmenler odasını da ziyaret ederek öğretmenlerle sohbet etti.

Öğrencilere hitaben yaptıkları konuşmasında Yılmaz, "Değerli müdürümüz, kıymeti okul yöneticilerimiz ve geleceğimizin dünya şampiyonları; hepinizi canı gönülden selamlıyorum. Bu okulumuzun güzel bir hikâyesi var. Yaklaşık 2 yıl önce ilinizi ziyaret ettiğimde İl Müdürümüzden bu mahallede imam hatip lisesi açılması talebi gündeme geldi. O dönemde de güzel sanatlar musiki bölümü nasıl açarız diye müzakere ediyorduk. Daha sonra buraya bir okul açmaya karar verdik. Yan tarafımızda da Gençlik Spor Bakanlığının tesislerini görünce dedik ki buraya Spor Programlı İmam Hatip Lisesi açalım. Gençlerimiz; Batman'dan, Diyarbakır'dan, Mardin'den, Siirt'ten buraya gelsinler burada imam hatipli bir sporcu olarak yetişsinler diye planladık. Bu maya Türkiye'de hiçbir yerde tutmadığı kadar burada tuttu. Bu mayanın burada tutmasında, bu güzel başarının ortaya çıkmasında elbette ki il-ilçe yöneticilerimizin, okul müdürümüz ve onun çok kıymetli ekibinin sonra da siz değerli sporcularımızın çok büyük emeği var. Ben sizi adım adım takip ediyorum. Sizi her yerde anlatıyorum. Batman'da bir imam hatip okulumuz var - spor programlı bu okulumuz- tarih yazıyor diye anlatıyorum. Sizler den Allah razı olsun beni mahcup etmiyorsunuz. Dolayısıyla aynı öz veriyle çalışmalarınıza devam etmenizi temenni ediyorum. Şu an gördüğüm manzara çok mükemmel bir manzara. Hepinizde de bir spor ahlakı ve spor disiplini görüyorum. Ne yapacağınızı biliyorsunuz. Okulunuzda manevi bir hava oluşmuş. O yüzden sizden çok büyük beklentimiz var. Şu an Türkiye'mizde 8 okulda spor programı uygulanan imam hatip liselerindensiniz.  Bu okullarımız içerisinde zirvede olan 500'e aşkın madalya ve kupası ile tarih yazan bir okul oldunuz. Bu kolay bir iş değil. Bu konuda size çok emeği olan İbrahim Halil Kay hocamızı rahmetle anıyoruz. Hocalarınıza her zaman vefalı olun. Sizler buraya sporu tercih ederek geldiniz. Bu alanda kendinizi farklı alanlarda yetiştirmek için geldiniz. Bunda sonra da hem okul derslerinize hem de antrenmanlarınızla güçlü bir şekilde kendinizi yetiştirerek ve sürekli kendinizi motive ederek spora devam etmelisiniz." dedi.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.