Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Meslek Dersleri Öğretmenlerine Yönelik “Öğretim Yöntem ve Teknikleri (Tefsir) Kursu” Gerçekleştirildi.

Meslek Dersleri Öğretmenlerine Yönelik “Öğretim Yöntem ve Teknikleri (Tefsir) Kursu” Gerçekleştirildi.

Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan meslek dersleri öğretmenlerine yönelik “Öğretim Yöntem ve Teknikleri (Tefsir) Kursu” 01-05 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Kurs, bakanlığımız Anadolu imam hatip liseleri meslek dersleri öğretmenlerinin tefsir öğretim yöntem ve teknikleri konusunda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlendi.

 

Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleşen kurs çerçevesinde; Yrd. Doç. Mustafa ŞEN, Yrd. Doç. Dr. M. Sami YILDIZ, Yrd. Doç. Dr. Ahmet İYİBİLDİREN, Yrd. Doç. Sümeyra BİLECİK ve Yrd. Doç. Dr. Hasan UÇAR kursiyerlere tefsir dersi ile ilgili öğretim yöntem ve teknikleri hakkında ders verdi.

 

Ayrıca, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asım YAPICI kursiyerlere “Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim Anlayışımızın Temelleri” konusunda bir konferans verdi.

 

 Millî Eğitim Uzmanı Mehmet Murat KARAKAYA koordinesinde düzenlenen hizmetiçi eğitim kursu, faydalı geçen bir süreç sonunda kapanış programı ile tamamlandı. 

11-08-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.