Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Hutbe Okuma Yarışması Türkiye Finali'nde Genç Hatiplerle Bir Araya Geldi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Türkiye Finali, Ayasofya Camisi'nde yapıldı. 
Millî Eğitim Bakanımız  Sayın Mahmut Özer, Hutbe Okuma Yarışması Türkiye Finali'nde Genç Hatiplerle Bir Araya Geldi

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Finali, Ayasofya Camisi'nde Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in katılımıyla yapıldı.

Bakan Mahmut Özer, törende yaptığı konuşmada Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yıllardan beri çocukları hayırda, Kur'an okumada, hafızlıkta, ezan okumada ve hutbe irat etmede, iyilikte yarıştırmada çok önemli bir mesafe katettiğini söyledi. Tüm illerdeki imam hatip okullarındaki öğrencilerin büyük bir başarıyla sürece katıldığını dile getiren Özer, sadece derece alanları değil, sürece katılıp katkı veren öğrencileri ve öğretmenlerini de kutladı. 

Konuşmasında 27 Mayıs 1960 darbesine de değinen Özer, "Allah'a şükür tüm darbelere rağmen ülkemiz medeniyet çizgisinden ayrılmadan, değerleriyle barışık şekilde tekrar tekrar dirilerek yoluna devam edebildi. 1960 darbesinin en büyük mağdurlarından birisi de Eğitim Bakanı'mız rahmetli Tevfik İleri. İmam hatiplerin kurulmasında, yeşermesinde, çoğalmasında çok büyük emeği var." diye konuştu.

Özer, sadece imam hatiplerde değil, tüm okullarda bu toprakların değerleriyle bütünleşip devletini ve milletini seven, sayan, toplumunun değerlerini içselleştiren güzel bir gençliğin geldiğini vurgulayarak, o gençliğin en güzel örneklerinin burada ve diğer okullarda olduğunu dile getirdi.

Özer, başarılar dilediği öğrencilerin ülkenin daha güçlü olması ve müreffeh bir toplum olunması için önemli işlevlerinin bulunduğunu kaydetti.

Yarışmanın birincisi Kocaeli'den
Ülke genelinde yapılan yarışmada bölge birincisi seçilen 10 öğrenci, Türkiye finaline katıldı. Finalde jüri karşısında hutbe okuyarak yarışan öğrencilerden Kocaeli İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sefa Bülbül, Türkiye birincisi oldu.

Yarışmada Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Nureddin Arslan ikinci, İstanbul Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Yavuz Kavzan da üçüncülüğe layık görüldü.

Bakan Özer, dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Programa katılan Bilal Erdoğan dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

Programda Bakan Özer'e Millî Eğitim Bakan Yardımcıları Nazif Yılmaz, Sadri Şensoy ile Din Öğretimi Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül,Daire Başkanımız İhsan Erkul eşlik etti.

 27-05-202227-05-202227-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.