Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen TEKNOFEST'i Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Ankara Etimesgut Havaalanında yapılan Türkiye'nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST'i ziyaret etti.
Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen TEKNOFEST'i Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, TEKNOFEST Ankara'nın ikinci gününde alana gelerek, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan stantları ve Genel Müdürlüğümüze ayrılan bölümleri gezdiler ve projeler hakkında bilgi aldılar.

Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, TEKNOFEST'te yer alan öğrencilerimizin projeleriyle yakından ilgilendi, talep ve önerilerini dinledi.

"Her alanda çok başarılı projelere imza atıldı."
TEKNOFEST'e gelirken ne göreceğini hayal bile edemediğini belirten Sayın Yusuf Tekin, "Her alanda çok başarılı projelere imza atıldı. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını yaşadığımız şu günlerde Cumhuriyetin geldiği noktayı görmek açısından bütün vatandaşlarımızı burayı görmeye davet eden Sayın Tekin, "Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle ve hepsiyle gurur duydum. Diğer Bakanlıkların stantlarını henüz görmedim ama bizim Bakanlığın stantlarında şunu gördüm: Sosyal sorumluluk projelerinden bu ülkenin bir vatandaşı, bireyi olarak, bu ülkeye sorumluluğunu ve vazifelerini yerine getirmek için yapılması gereken her şeyi düşünmüş çocuklarımız. Çok değişik, farklı konularda projeler var. Tarımda sulamadan tutun İngilizce öğrenmeye, Türkçeyi yabancı dil olarak başka ülkenin vatandaşlarına öğretmeye kadar birçok proje var. Bizim Bakanlık olarak üstümüze düşen vazifemiz bu çocuklarımıza ve öğretmenlerimize daha iyi işler yapabilmeleri için imkân sunmak. Benim şahsen buradan aldığım ödül bu. Bakanlık olarak üstümüze düşeni yapacağız." dedi.

"Dünya hızlı değişiyor. Eğitim teknolojileri ve eğitim ortamları da çok hızlı değişecek."
TEKNOFEST'in düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Bakan Tekin, TEKNOFEST'in bilim ve teknoloji alanında bir gelenek hâline gelmesi gerektiğini ifade etti. Tekin, "Şunu artık kabul etmemiz gerekiyor: Dünya hızlı değişiyor. Eğitim teknolojileri ve eğitim ortamları da çok hızlı değişecek. Dünyada insanların en çok ihtiyaç duyduğu konulardan biri, eğitim. Teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir dönemde eğitimle ilgili gelişmelerin olmasını izlemek artık hayal değil. Önemli değişimler olacak. Belki asla olmaz, asla vazgeçemeyiz dediğimiz bir sürü şeyden vazgeçeceğiz. Bu alanda da yenilikleri, yeni adımları bekliyoruz, göreceğiz inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

"İmam hatipli öğrencilerimiz, bilim ve sanatta topluma öncülük ediyor."
Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ile birlikte Millî Eğitim Bakanlığı standında Genel Müdürlüğümüze ayrılan bölümü ziyaret eden ve projeler hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, geçmiş yıllarda imam hatipli öğrencilerin ve vatandaşların bilime ve sanata uzakmış algısı oluşturulduğunu belirterek, "Çok şükür bu algıyı kırmayı başardık. Hatta TEKNOFEST gibi etkinlikler sayesinde çok net görüyoruz ki imam hatipli öğrencilerimiz bilim ve sanata öncülük etmeye başladılar. Hepsiyle gurur duyuyorum." dedi.

"Her şey insanın inşasıyla başlar."
Çok hızlı akan ve kaçırırsak yakalaması güç bir çağda olduklarını belirten İşleyen, "Çocuklarımız içinde olduğumuz çağı ve daha ilerisini düşünerek kendilerini geliştirmeli. Köhne bilginin toplumlara zaman kaybettirdiği bu devirde öğrencilerimiz geleceği okumalı ve ülkemizin geleceğini şimdiden inşa etmeye başlamalılar. Bu amaç doğrultusunda imam hatiplilere olan umudumuz büyük. Unutmayalım ki her şey insanın inşasıyla başlar." dedi.

Katılımcılara emeklerinden dolayı teşekkür eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ahmet İşleyen, Millî Eğitim Bakanlığı stantlarında projelerini sunan öğrenci ve öğretmenlerimizle hatıra fotoğrafı çektirdi.

31-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-202331-08-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.