Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT İş Birliği ile Hazırlanan "YKS'ye Doğru" Programı TRT-EBA Lise Kanalında Yayımlanmaya Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT iş birliğiyle; akademik başarıyı artırmak, öğrenme eksikliklerini gidermek ve özellikle deprem bölgesinde YKS'ye hazırlanan öğrencilere katkı sağlamak amacıyla alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan "TYT-AYT Konularının Soru Çözümleriyle Tekrarı"  konulu program TRT EBA Lise kanalında yayına başladı.
Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT İş Birliği ile Hazırlanan

Program sayesinde YKS'ye hazırlanan öğrencilerin, tüm ders konularını uzman öğretmenler tarafından hazırlanan sorularla pekiştirmesi sağlanıyor. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için de Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan uzman öğretmenlerimiz ekranlarda öğrencilerle buluşuyor.

"İmam hatip liselerinin yıldan yıla artan başarı grafiği hepimizi gururlandırıyor"
Anadolu imam hatip liselerinin YKS'de giderek artan bir başarı grafiği olduğuna değinen Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, "Öğrencilerimiz 2020 yılında ilk 1000'de 237 derece alırken, 2021 yılında 386, 2022 yılında ise 436 derece alarak bizleri gururlandırdı. Bizler daha çok öğrencimizin bu sevinci yaşaması için elimizden geleni yapacağız." dedi.

"YKS'ye Doğru"  programı cumartesi ve pazar günleri TRT EBA lise kanalında yayımlanıyor. Programın gün içinde, akşam ve gece saatlerinde ayrıca hafta içinde de tekrarı gerçekleştiriliyor. Program, 9 hafta süre ile devam edecek ve YKS'ye kadar yayımlanacak.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.