Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Komisyon Başkanı Emrullah İşler’e Arapça Yarışmaları İle İlgili Bilgilendirme Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ve beraberindeki heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Millî Eğitim Komisyon Başkanı Prof. Dr. Emrullah İŞLER´i makamında ziyaret etti
Millî Eğitim Komisyon Başkanı Emrullah İşler’e Arapça Yarışmaları İle İlgili Bilgilendirme Yapıldı

İmam Hatip Okulları arasında bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan Uluslararası Arapça yarışmaları kapsamında yapılan çalışmaları aktarmak, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Arapça alanında yürütmüş olduğu faaliyetleri değerlendirmek maksadıyla Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz’ın başkanlığındaki heyet Millî Eğitim Komisyon Başkanı Sayın Prof. Dr. Emrullah İŞLER beyi makamında ziyaret etti.

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Bakanı Dr. Ahmet İŞLEYEN, Arapça Yarışmaları Genel Koordinatörü Dr. Muhammed AĞIRAKÇA, Arapça Yarışmaları Koordinasyon Kurulu Üyesi Kazım AĞCAKAYA ve Arapça Yarışmaları Konsept Danışmanı ve Yönetmeni Mevlüt ÖNEY’den oluşan heyet Prof. Dr. Emrullah İŞLER’e 6. Arapça Yarışmaları hakkında genel bilgiler verdi.

 

Başbakan Eski Yardımcısı ve Millî Eğitim Komisyon Balkanı Sayın Prof. İŞLER’e 21.473 İmam Hatip öğrencisinin Arapça Bilgi, Arapça Şiir Okuma, Arapça Metin Canlandırma, Arapça Hikaye Canlandırma, Arapça Hat / Kaligrafi, Arapça Çocuk Şarkıları alanında yarışacağı yarışmalar için 800 İmam Hatip Lisesi, 905 İmam Hatip Ortaokulu ve 3 Uluslararası İmam Hatip Lisesinden başvuru yapıldığı aktarıldı. Arapça alanında Türkiye’nin en büyük organizasyonu olan Uluslararası Arapça Yarışmalarından duyduğu heyecanı dile getiren Prof. İŞLER, Arapça eğitimleri adına yapılması gereken kalıcı projeler konusunda görüşlerini aktardı.

 

Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, İstanbul Pendik’te inşaatı devam eden Arapça Öğretim Merkezi ve öğretmenlere yönelik yapılması planlanan Arapça hizmet içi eğitimleri hakkında da gelinen noktayı sayın Prof. İŞLER’E aktardı. Bünyesinde Arapça hazırlık sınıfı olan öğrencilerin uygulamış oldukları eğitimlere değinen Din Öğretimi Genel Müdürü, öğrencilerin yaz döneminde Ürdün’de alacakları eğitimler hakkında da kısa bilgiler verdi.

 

 

21-22-23 Mayıs 2015 tarihlerinde Kayseri’de Kayseri İmam Hatip Mezunları Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Arapça Yarışmalarını, programına alacağını ifade eden Millî Eğitim Komisyon Başkanı Prof. İŞLER, etkinliğin başarılı geçmesi için iyi niyet temennisinde bulundu.

 

  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.