Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Mûsikî Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Geleceği" Konulu İstişare ToplantısıGenel Müdürlüğümüzce 12 Haziran 2019 tarihinde mûsikî alanı uzmanları ve akademisyenleriyle istişarelerde bulunmak, eğitim süreçlerini değerlendirmek, uygulanan programın verimliliğini arttırmak, tecrübe paylaşımında bulunmak amaçlı çalışma toplantısı yapıldı. 

Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ ve Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL başkanlığında İstanbul Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen toplantıya pek çok akademisyen, alan uzmanı ve sanatçı katıldı. Gerçekleştirilen istişare toplantısına Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hakkı TURABİ ve Prof. Dr. Sefa YEPREM, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dini Mûsikî Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Koca, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Din Mûsikîsi Konservatuvarı Müdürü Dr. Serbülend ARPA, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ubeydullah SEZİKLİ, İstanbul Medipol Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Özcan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuvarı Arş. Gör. Erhan USLU, Sanatçı Necip KARAKAYA, Mehmet KEMİKSİZ, Osman YILDIZ, Hasan ÖZER, Marmara İlahiyat Fakültesi Camii İmam Hatip-i ve Sanatçı Hasan Lütfi RAMAZANOĞLU ve Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hamdi KOCAKAYA katıldılar.

Ankara Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri Hasan ÖZER ve Hüseyin SUİÇMEZ'in alan uzmanı ve akademisyenlere, uygulanmakta olan mûsikî programı kapsamındaki faaliyetler hakkında yaptıkları sunumun ardından Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi mûsikî programı öğrencileri çeşitli eserler seslendirdiler. Akademisyen ve alan uzmanları ile uygulanan programın verimliliğini arttırılması, mevcut ders ve müfredat içeriklerinin geliştirilerek zenginleştirilmesi ve mûsikî programının geleceği hakkında istişarelerin gerçekleştiği toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.