Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Müfredattan Marifete Kültür Nesli "MÜMKÜN" Çalışması Hayata Geçti

Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik, kültür ve sanat temalı "MÜMKÜN" çalışması başlatıldı.
Müfredattan Marifete Kültür Nesli

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencilere yönelik yürütülen sosyal kültürel faaliyetlere yeni bir çalışma eklendi. "Müfredattan Marifete Kültür Nesli" adıyla başlatılan çalışma; öğrencilerin çok yönlü gelişimlerinin desteklenmesini hedefliyor.

Okullarda gerçekleştirilecek edebiyat, sahne sanatları, sinema, ses ve ritim, anlam ve istifham atölyeleri ile öğrencilerin kültürel ve sanatsal yönden gelişmelerine; ülkesi, milleti ve insanlık için çalışma idealine sahip, millî ve manevî değerlerimizi özümsemiş, geleceğin sanatkâr ve sanatsever bireyleri olarak yetişmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Alanında uzman kişilerin hazırladığı ve yıl boyu sürecek eğitim programları ile öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun alanlarda atölye çalışmalarına katılması, eserler ortaya koyması ve  tanınmış kişilerle buluşarak onların bilgi ve tecrübelerinden yararlanması planlanıyor. Yaz tatili döneminde ise ileri eğitim programları düzenlenmesi hedefleniyor. Ayrıca öğrenciler için internet ve sosyal medya dışında alternatif mecralar oluşturulması, okuma ve yazma kültürünün desteklenmesi MÜMKÜN çalışmasının temel amaçları arasında yer alıyor.

Çalışmayla ilgili ayrıntılara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://dinogretimi.meb.gov.tr/mumkun.aspx

 24-10-202224-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.