Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Müslüman Bilim Adamları" Video Serisi Yayına Girdi

Genel Müdürlüğümüz Müslüman Bilim Adamlarının Bilinirliğini Artırmak Amacıyla Müslüman Bilim Adamlarının Yaşadıkları Coğrafyayı, Çalışmalarını ve Buluşlarını Hazırladığı Videolarla Günümüz İnsanının İstifadesine Sunuyor


Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak kazanımları gerek doğrudan gerekse dolaylı desteklemeye yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu çerçevede dijital içerik başlığında gerek öğrenciler gerekse öğretmenlerimize çok yönlü katkı sunacak bir seri hazırlıyoruz.

İslam kültüründe yetişen İbn Heysem, Biruni, İbn Nefis, Harezmi, İbn Sina gibi birçok alimin bugün dahi hayatımıza dokunan çalışmalarda önemli izleri var. Onları, yaşadıkları coğrafyayı, çalışmalarını ve buluşlarının günümüzdeki yansımalarını bulmak için birlikte yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri, bilgisayarlar ve çok daha fazlasının aslında İslam coğrafyasından yeşeren buluşlar olduğunu biliyor muydunuz?

"Müslüman Bilim Adamları" serisinde değineceğimiz o kadar çok isim var ki... Bizi takip ederek, zamanda hızlı ve öğretici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Serinin ilk videosu için aşağıdaki görsele tıklayınız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.