Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Öğrenci, öğretmen ve veliler, "Mescid-i Aksa" gündemiyle buluştu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce "Neden Kudüs?" başlığıyla düzenlenen konferansta Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Erul, öğretmen, öğrenci ve velilerle bir araya geldi. 
Öğrenci, öğretmen ve veliler,

Moderatörlüğünü Millî Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci'nin yaptığı ve Genel Müdürlüğün YouTube kanalında canlı olarak yayımlanan "Neden Kudüs?" programında, Prof. Dr. Bünyamin Erul, Kudüs'ün tarihi, Kur'an ve sünnetteki yeri, İslam ve Türk tarihi açısından önemi konusunda bilgiler aktardı.   

Programda ayrıca İsrail'in saldırıları ve bu saldırılara karşı neler yapılması gerektiği hususları ayrıntılı bir şekilde ele alındı.    Yaklaşık bir saat süren program Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü ve oradaki müslümanların İsrail'in zulmünden kurtulması için yapılan dua ve dileklerle sona erdi.   

Programın videosuna ulaşmak için tıklayınız.   

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.