Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Öğrenciler, imam hatip okullarını İspanyolca tanıttılar

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen "Öğrencilerimizin Dilinden İmam Hatip Okulları" seminerler serisinde öğrenciler okullarını İspanyolca anlattılar.  
Öğrenciler, imam hatip okullarını İspanyolca tanıttılar

Hazırlık dil sınıfı programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde eğitim alan öğrenciler, Arapça ve İngilizcenin yanı sıra Almanca, İspanyolca, Rusça, Japonca, Çince, Fransızca ve Farsça öğreniyorlar. Uygulanan program sayesinde öğrenciler, imam hatip okullarının tarihi, vizyon ve misyonu, program çeşitliliği ve imam hatip okullarındaki başarıları bu dillerde anlatabilecek seviyeye ulaştı.

Bu kapsamda Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, hızla küreselleşen dünyada yabancı dil becerisiyle söz sahibi bireylerin yetiştirilmesi; öğrencilerin, okullarında aldıkları dil eğitimini günlük hayatta kullanarak dört temel dil becerisi olan konuşma, dinleme, anlama ve yazma becerilerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen "Öğrencilerimizin Dilinden İmam Hatip Okulları" seminerler serisinin 4'üncüsü İspanyolca gerçekleştirildi.

Koordinatörlüğünü Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam hatip Lisesi'nin yaptığı programın sunuculuğunu aynı okuldan İspanyolca Öğretmeni Nur Cindy Alexandra Portela Sanchez yaptı. Seminer, Daire Başkanı İhsan Erkul'un açılış konuşması ile başladı.

Kadıköy Ahmet Sani Gezici KAİHL'den Nisanur Bilgihan  "İmam Hatip Okullarının Tarihçesi", Kadıköy AİHL'den Halil İbrahim Aygün "İmam Hatip Okullarının Misyonu Vizyonu", Kadıköy AİHL'den Mehmet Sait Dündar "Program Çeşitliliği", Ahmet Sani Gezici KAİHL'den Meryem Şifa Karaca ise "İmam Hatip Okullarının Başarıları" konusunu sunumlarla anlattı. Seminer, sunumların ardından soru- cevap bölümüyle devam etti.

Çevrim içi yapılan ve MEB Din Öğretimi Youtube kanalından canlı olarak yayımlanan programda, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, Daire Başkanı İhsan Erkul, Ahmet Sani Gezici KAİHL Okul Müdürü Prof. Dr. Ayşen Gürcan ve Kadıköy AİHL Okul Müdürü Burhan Öztürk, öğretmen ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

İspanyolca seminerin videosuna ulaşmak için tıklayınız

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.