Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Öğretmen -Yönetici Hareketlilik Programı Pilot Uygulaması Gerçekleştirildi

Öğretmen -Yönetici Hareketlilik Programı pilot uygulaması gerçekleştirildi.
Öğretmen -Yönetici Hareketlilik Programı Pilot Uygulaması Gerçekleştirildi

Başarısı ve özgün uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla başlatılan öğretmen ve yönetici hareketlilik programı pilot uygulaması dokuz okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Mesleki gelişimde yeni yaklaşımlar çerçevesinde başlatılan öğretmen-yönetici hareketlilik programı ile öğretmenlerin karşılıklı olarak mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler ve yöneticiler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedeflenmektedir.

Programın pilot uygulaması kapsamında, 20-22 Nisan 2022 tarihlerinde, başarıları ve özgün uygulamaları ile öne çıkan dokuz imam hatip okulunun ev sahipliğinde, farklı illerden eğitim yöneticilerinin katılımıyla programlar gerçekleştirildi.

Programlar kapsamında okullarda yürütülen akademik çalışmalar, sosyal kültürel faaliyetler, sosyal sorumluluk çalışmaları, proje uygulamaları, yabancı dil eğitimleri, kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları, eğitim ortamlarının ve öğrenme süreçlerinin iyileştirmesine dönük faaliyetler gibi farklı başlıklarda katılımcılarla paylaşımlarda bulunuldu. Okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen eğitim yöneticileri, onlarla görüş alışverişinde bulunma ve tecrübe paylaşımında bulunma fırsatı yakaladı.

Katılımcılar tarafından çok yararlı ve ilham verici olarak değerlendirilen ve yaygınlaştırılması gerektiği ifade edilen uygulamalar, ev sahibi okulların organize ettiği farklı gezi programları ile sona erdi.

Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı Pilot Uygulaması Gerçekleştirilen Okullar:

 ANKARA/ÇANKAYA Beştepe Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu

ANTALYA/KEPEZ Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi

BATMAN/MERKEZ Batman TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

BURSA/OSMANGAZİ Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi

DÜZCE/MERKEZ Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi

GİRESUN/MERKEZ Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi

İSTANBUL/BAŞAKŞEHİR M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi

KONYA/SELÇUKLU Mehmet Nuri Küçükköylü İmam Hatip Ortaokulu

VAN/İPEKYOLU Van Anadolu İmam Hatip Lisesi

25-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.