Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Çalışma Toplantısı Düzenlendi

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Çalışma Toplantısı Düzenlendi

Genel Müdürlüğümüz ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile İstanbul Üsküdar İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" Çalışma Toplantısı düzenlendi.

Hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini sağlamak; hafızlık ve akademik eğitimde kaliteyi arttırmak ve istişarelerde bulunmak amacıyla düzenlenen çalışma toplantısı 30 Eylül-1 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 Çalışma toplantısına İstanbul, Bolu, Bursa, Düzce, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinde "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi'ni uygulayan imam hatip okullarının yöneticileri ve koordinatör öğretmenleri, Kur'an kursu yöneticileri, İstanbul ili ilçe milli eğitim müdürleri ve ilçe müftüleri katıldı.

Toplantı, İstanbul Üsküdar İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mücahit Kıbrıs, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ ve Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'ın açılış konuşmaları ile başladı.

 

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr Mehmet Murat Karakaya "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Uygulama Usul ve Esasları" hakkında detaylı bilgiler verdi. Genel Müdürlüğümüz personellerinden Ahmet Turan "Hafızların Eğitim Gördüğü Anadolu İmam Hatip Liselerinde Uygulama Usul ve Esasları" hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

İstanbul ilindeki ilçe millî eğitim müdürleri ve ilçe müftüleri söz konusu proje hakkında görüş ve önerilerini sundular. Genel Müdürlüğümüz personellerinden Bahattin Güneyin "Hafızlık Sürecinde Eğitimcilere Yol Haritası" adlı sunumu gerçekleştirdi.

 

İstanbul Üsküdar Şehit Ayşe Aykaç AİHL Müdürü Şeyma Yaşar ve Kur'an Kursu Yöneticisi Cemile SAĞLAM; İstanbul Eyüpsultan Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdullah Kahveci ve Güzel Yayla Kuran Kursu Yöneticisi Hasan Rizelioğlu; Düzce Merkez Mehmet Akif İnan AİHL Müdürü Gürol ÜN ve 15 Temmuz Şehitleri Erkek Kuran Kursu Yöneticisi İrfan Akbaş; Bolu Merkez Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Osman Kınık ve Merkez Bölge Yatılı Kuran Kursu Yöneticisi Hasan Kayış "Hafızlık Eğitiminde ve Akademik Başarıda Okul ve Kur'an Kursu Uygulamaları" kapsamında bilgi paylaşımında bulundu.

 

Genel Müdürlüğümüz personellerinden Zeynep Olgun ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü personellerinden Ahmet Aslantaş Koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha Bilgiç ve Program Geliştirme Daire Başkanı Osman Alpaslan ile İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Yusuf Akbaş kapanış değerlendirmesinde bulundu.

04-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-201904-10-2019

 

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.