Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini Uygulayan Okullarımızın Yöneticileri ile Toplantı Gerçekleştirildi

Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini Uygulayan Okullarımızın Yöneticileri ile Toplantı Gerçekleştirildi

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Proje Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Murat Karakaya, Genel Müdürlüğümüz personeli Bahattin Güneyin, Ahmet Turan ve Zeynep Olgun'un katılımı ile Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında öğrenci seçim süreci; hafızlık ön hazırlık eğitimi; KTS Hafızlık Modülü ile öğrencilerin hafızlık ders takip durumu, ailelere yönelik rehberlik faaliyetleri ve veli seminerleri; 8. sınıftan mezun olacak öğrencilerimizin akademik gelişim ve bir üst öğrenime hazırlık süreci ile okullarımızda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında online bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında Genel Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar, hafız öğrencilerimizin geleceği ve bu projenin geliştirilmesi için planlanan uygulamalar hakkında bilgi verildi.

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini uygulayan imam hatip okulları yöneticilerinin görüşleri alındı, istişare ve değerlendirmeler gerçekleştirildi. 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini uygulayan imam hatip okullarımızın yöneticilerine, süreçte emeği olan öğretmenlerimize ve personele teşekkür etti.

10-06-202010-06-202010-06-202010-06-202010-06-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.