Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Örnek Bir Başarıya İmza Attı

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi Örnek Bir Başarıya İmza Attı

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, Genel Müdürlüğümüz ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliği çerçevesinde 2014 yılından itibaren imam hatip ortaokullarında uygulanmaktadır. Bu projede, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesi, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında yer alan TOBB Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören 5 öğrencimiz gösterdikleri kararlılık ve azimle projenin uygulama usul ve esasları çerçevesinde belirlenen hafızlık takviminden çok daha erken sürede hafızlıklarını ikmal ettiler.

Anneler kızlarıyla birlikte hafız oldu

Öğrencilerimiz arasında Ayşe Berra Çetin ile Fatma Zeynep Özcan, hafızlık eğitimlerinde annelerinden büyük destek gördüler.  Çocuklarının hafızlık eğitiminde gösterdikleri gayrete şahit olan anne Şura Çetin ile Meral Özcan hafız olmak için çaba gösterdi. Onların bu çabasına kayıtsız kalmayan TOBB Malatya Hafız Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Hafize Seval Doğan, öğrencileriyle birlikte velilerin de kısa sürede hafızlıklarını tamamlamasını sağladı. Öğrencilerimizden Ayşe Berra Çetin 6 ayda, Fatma Zeynep Özcan 7 ayda, anne Şura Çetin 8 ayda hafızlığını tamamladı. Anne Meral Özcan ise 5 yıl önce başladığı ancak bitiremediği hafızlığı kızı ile bitirdi. 

Hafızlıklarını tamamlayan öğrencilerimizi ve annelerini tebrik eder, bu başarıda emeği olan TOBB Malatya Hafız İmam Hatip Ortaokulu ve TOBB Malatya Hafız Kız Kur'an Kursu'na teşekkür ederiz.

03-03-202203-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.