Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Eğitimleri Başladı

Erzurum Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde 03 ? 05 Ekim 2022 tarihlerinde öğretmenlerimize yönelik Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Tescil Süreçlerine ilişkin Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanlarının katılımıyla uygulamalı eğitim seminerlerimiz başladı.
Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Eğitimleri Başladı

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarımızda; yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, okullarımızda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak ve ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla eğitimler düzenlenmektedir.

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı açılış gününde, Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Milli Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci okullarda yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Okullardaki eğitim süreçlerine değinerek Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Tescil çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Ayrıca süreçteki çalışmaları değerlendirerek, uygulamalar ve planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Eğitimin ilk gününde Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Fikri Sınai Mülkiyet alanındaki uygulama süreçlerini, eğitimlerini ve koordinatörlüğünü yürüten Güngör Faruk Kuru da konuşma yaptı. Okullarda patent, faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik eğitim materyallerini güncellenmesi ve programa uyum sağlanmasına yönelik çalışmalara ilişkin paylaşımlarda bulundu. Eğitim alan koordinatör öğretmenlerimizin okullarında öğrenci ve öğretmenlere yönelik etkinlik, seminer, farkındalık faaliyetlerinin düzenlenmesini ve hali hazırda yürütülen proje ve çalışmaların koruma altına alınması gerekliliği ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanlarının katılımıyla gerçekleşen eğitimlerimiz başarılı ve verimli bir şekilde devam etmektedir.

03-10-202203-10-202203-10-202203-10-202203-10-202204-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.