Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Süreçleri Uygulamalı Eğitımleri İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Başladı

Patent, Faydalı Model, Marka  ve Tasarım Tescil Süreçleri  Uygulamalı Eğitımleri İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde başladı.
Patent, Faydalı Model, Marka  ve Tasarım Tescil Süreçleri  Uygulamalı Eğitımleri İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Başladı

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarında; yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 24-26 Ekim 2022 tarihlerinde öğretmenlerimize yönelik İstanbul Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Tescil Süreçlerine ilişkin Türk Marka ve Patent Kurumu uzmanlarının katılımıyla uygulamalı eğitim semineri başladı.

Programa Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün online olarak katılım sağladı. Genel Müdür Gül açılış programında; İmam hatip okullarımızın niteliklerini sürekli yükseldiğine dikkat çekti. Genel Müdür Gül ayrıca, "Sınai Mülkiyet" alanında yapılan çalışmalar sayesinde okullarımızda yeni fikirler ve farklı düşünceler ortaya çıkmaya başladığının altını çizerek, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım ve Tescil çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

Öğrenci ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanımız Abdülhalik Baş ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı program Türk Marka ve Patent Kurumu uzmanlarınca verilen eğitimlerle iki gün boyunca devam edecek.

24-10-202224-10-202224-10-202224-10-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.