Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Prof. Dr. Ahmet Tütüncü, İngilizce hazırlık programı uygulayan Anadolu imam hatip lisesi öğrencileriyle buluştu

Prof. Dr. Ahmet Tütüncü,  İngilizce hazırlık programı uygulayan Anadolu imam hatip lisesi öğrencileriyle buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, hazırlık dil sınıfı programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrenciler için uluslararası platformda eğitim alanında önemli çalışmalara imza atmış eğitimcileri çevrim içi platformlarda buluşturmak amacıyla İngilizce, Arapça, Almanca, İspanyolca gibi dillerde bir dizi seminer programı hazırlandı.  

Bu çalışmalar kapsamında ilk seminer, Prof. Dr. Ahmet Tütüncü'nün İslâm'ın anlaşılması ve anlatılması çabası içinde 190'ı aşkın ülkeden edindiği Doğu ve Batı tecrübesini İngilizce olarak anlattığı çevrim içi toplantıyla yapıldı.    

Yüzlerce öğrencinin katıldığı toplantıda, Prof. Dr. Ahmet Tütüncü, tecrübelerini derlediği "Lessons From My Life" (Hayatımdan Dersler) kitabından anekdotlar aktardı. Dil eğitiminin önemi, yurt dışında eğitim, zaman yönetimi, sosyal yardımlaşma projelerinde yer almanın kişisel gelişime etkileri ve eğitimde Doğu- Batı tecrübelerine yer veren Tütüncü, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı.   

 

25-03-202126-03-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.