Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Ramazan Günlükleri ve İmam Hatip Okulları Öğrencilerinden Mukabele

Ramazan Günlükleri ve İmam Hatip Okulları Öğrencilerinden Mukabele

Genel Müdürlüğümüze  bağlı imam hatip ortaokullarında yürütülen Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi ve imam hatip liselerinden hafızların eğitim gördüğü Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz, bu yılda Ramazan ayında mukabele geleneğini sürdürmekteler.

Hafızlık projelerinin yürütüldüğü 30 farklı imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri her gün Kur'ân-ı Kerimden birer cüz okuyarak Ramazan ayında Kur'ân-ı hatim etmiş olacaklar

Her gün farklı bir okulumuzdan farklı öğrencilerimizin icra ettiği kıraat videoları Ramazan ayı boyunca Genel Müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarından yayınlanmakta ve halkımızın istifadesine sunulmaktadır.

 Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan Ramazan Günlükleri ile günlük Kur'Ân okuma, beş vakit namaz, teravih namazı, her güne bir ayet, her güne bir kavram, peygamberimizden hatıralar, her gün bir sahabe tanıyalım ve peygamberimizden dualar başlıklarında bilgiler paylaşılmakta, öğrencilerimizin ve halkımızın istifadesine sunulmaktadır.

Ramazan Günlükleri Din Öğretimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.

Ramazan Günlükleri
http://dogm.meb.gov.tr/www/ramazan-gunlukleri/icerik/1472

İmam Hatip Okulu Öğrencilerimizden Mukabele 
http://dogm.meb.gov.tr/www/imam-hatip-okulu-ogrencilerimizden-mukabele/icerik/1475

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.