Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Ramazan Heyecanı" Programı Başlıyor

Genel Müdürlüğümüz ramazan ayı için yepyeni ve çok özel içeriklerle izleyicisini karşılamaya hazırlanıyor. Dört farklı programla seyircilerimiz ramazan ayının manevi atmosferini hissedecek ve ramazan kültürünün vazgeçilmezlerini izleyecekler.


Genel Müdürlüğümüz Dijital İçerik Birimi tarafından bu aya özel hazırlanan içeriklerle başta çocuklar olmak üzere tüm izleyenlerin ramazanlarına güzellik katmak, kültürümüzdeki ramazan vazgeçilmezlerini hatırlatmak, Peygamberimize yoldaşlık eden sahabeleri tanıyarak doğru örnekleri çoğaltmak ve küçük zihinleri kurcalayan sorulara cevaplar bularak yollarını aydınlatmak amaçlanmaktadır.

Ramazan ayı boyunca;

"Genç Hafızlarla Mukabele" programında her gün farklı bir hafız öğrencimizin sesinden mukabele sunulacak.

"Sahabe Portreleri" programında her hafta başka bir sahabi hem bizlere örnek olan yönleriyle hem de hiç bilmediğimiz yönleriyle tanıtılacak.

"Doğrusu Ne?" programıyla çocukların tatlı sorularına ramazan boyunca günaşırı cevaplar aranacak.

"Ramazan Gelenekleri" programıyla da; Ramazan Oyunları, Kandil Uçurmak, Karagöz-Hacivat, Meddahlar, İftar Sofraları gibi konu başlıklarında ramazan geleneklerimiz ay boyunca üç günde bir izleyenlerle buluşacak.

Ramazan ayına özel hazırlanan tüm bu programlara dair videoların linkleri ve açıklamaları "@meb_dinogretimi" Instagram sayfasında yayımlanacaktır.

Video içeriklerimiz Din Öğretimi Genel Müdürlüğü YouTube kanalımızda (https://www.youtube.com/@MEBDinOgretimiTV) yayımlanacaktır.

07-03-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.