Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı" Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı kapsamında 81 İl Ar-Ge Koordinatörleri, okul müdürleri ve öğretmenlerimizin katıldığı çevrim içi SADÂ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.


Program ile imam hatip okullarında fırsat, koşullar ve mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla çalışmalar yapılması, okulların kendi ihtiyaç ve potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, kültür sanat ve edebiyat alanlarında okullarımızın fiziksel kapasitesinin geliştirilerek, eğitim ve sanatsal üretim kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Program kapsamında 5 (beş) başlıkta okullarımızın yapacağı proje ve programlara katkı sağlanacaktır.

1. Edebiyat ve Yazarlık

2. Tiyatro

3. Müzik

 4. Sinema ve Fotoğrafçılık

5. Resim Karikatür ve Animasyon

Daire Başkanı Uğur Tecir 2019 yılında Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Araştırma Geliştirme ve Projeler dairesinin kurulmasından sonra birçok başarılı projelere imza atıldığını belirtti. Tecir, "SADÂ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı" ile öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamasını, onların kültürel-sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesini, sanatsal çalışmalar ve eserler ortaya koyabilmelerini amaçladık dedi. SADÂ Programı'na Genel Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu "MÜMKÜN" Projesini yürüten okullarımızın da başvurabileceklerini söyleyen Uğur Tecir programa başvuracak okullarımıza başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

Programda, Milli Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci, Proje-Bütçe Planlama Sorumlusu Güngör Faruk Kuru, Sosyal Medya ve Tanıtım Sorumlusu Ömer Çöklü SADÂ Programı başvuru süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

Toplantı, katılımcıların proje başvuru süreci ile ilgili soru-cevap ve öneriler bölümüyle sona erdi.

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı'na okullarımız başvurularını 27 Mart ? 01 Mayıs 2023 tarihleri arasında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi ( http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/) üzerinden yapabileceklerdir.

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı Çağrı Rehberi, Başvuru Formu ve diğer belgelere http://dogmprojeler.meb.gov.tr/ProjeDetay.aspx?id=25 linkinden ulaşabilirsiniz.

28-03-202328-03-202328-03-202328-03-202328-03-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.