Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, "İmam Hatip Okulları Öğrenci Başarısının Artırılmasına Yönelik Ar-Ge Çalışmaları" kapsamında "SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı'nı uyguluyor.
Sadâ Kültür Sanat Ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Başlıyor

Anadolu imam hatip liselerinin ve imam hatip ortaokullarının ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimin iyileştirilmesine yönelik çalışmaları, okul gelişimine yönelik eylem ve faaliyetler ile öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlanması, öğrencilerin kültürel-sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesi, bilgi ve becerilerinin artırılması, sanatsal çalışmalar, eserler ve ürünler ortaya koyabilmelerini desteklemek amacıyla "SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı'nı uyguluyor.

Program ile imam hatip okullarında fırsat, koşullar ve mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla çalışmalar yapılması, okulların kendi ihtiyaç ve potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, kültür sanat ve edebiyat alanlarında okullarımızın fiziksel kapasitesinin geliştirilerek, eğitim ve sanatsal üretim kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

"SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı" 21. yüzyıl becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültür ve sanata meraklı, duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirilmesine, kültür ve sanat dünyamıza katkı sunmuş önemli isimleri ve eserlerini tanıtılması ve öğrencilerimizin kültür ve sanat alanında eser ve ürün ortaya koymalarına katkı sağlayacak.

Program kapsamında 5 (beş) başlıkta okullarımızın yapacağı proje ve programlara katkı sağlanacak.

1. Edebiyat ve Yazarlık

2. Tiyatro

3. Müzik

 4. Sinema ve Fotoğrafçılık

5. Resim Karikatür ve Animasyon

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı'na okullarımız  başvurularını 27 Mart/ 01 Mayıs 2023 tarihleri arasında Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi ( http://dogm.meb.gov.tr/bilgisistemi/) üzerinden yapabileceklerdir.

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı Çağrı Rehberi, Başvuru Formu ve diğer belgelere http://dogmprojeler.meb.gov.tr/ProjeDetay.aspx?id=25 linkinden ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.