Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Sonuçlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen 'Sadâ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı' projesi başvuruları sonuçlandı
SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı Proje Başvuruları Sonuçlandı

İmam hatip okullarında ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla çalışmaların yapılması, okulların ihtiyaç ve potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, kültür sanat ve edebiyat alanlarında okulların fiziksel kapasitesinin geliştirilerek eğitim ve sanatsal üretim kalitesinin arttırılması amacıyla hazırlanan 'Sadâ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı' için başvurular sonuçlandı.

Program kapsamında okullar, 'Edebiyat ve Yazarlık', 'Tiyatro', 'Müzik', 'Sinema ve Fotoğrafçılık' ve 'Resim, Karikatür ve Animasyon' olmak üzere 5 alanda proje başvurularını gerçekleştirdi. Programa imam hatip okulları tarafından 446 proje başvurusu yapılırken, değerlendirmeler sonucunda 120 okulun hazırladığı projeler hibe desteği almaya hak kazandı.

12 ay sürecek program kapsamında, projesi kabul edilen okulların edebiyat ve yazarlık, tiyatro, müzik, sinema ve fotoğrafçılık, resim, karikatür ve animasyon atölyeleri kurması, alanla ilgili uzmanlarla istişare etmesi, ders dışı etkinlikler kapsamında atölye eğitim programlarını hazırlayıp gerekli eğitimleri vermesi, ilgili faaliyetleri gerçekleştirmesi, yarışma ve etkinlikler planlayarak farkındalığı artırıcı çalışmalar yapması ve çalışmalar sonucunda somut çıktılar (kitap, dergi, sergi, film/kısa film, animasyon filmi, konser/dinleti, tiyatro eserleri ve gösterimi, resim, video içerik, karikatür vb.) ortaya koyması bekleniyor. Okulların yapacağı çalışmalar, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Bilgi Sistemi üzerinden takip edilecek.

Program, 21. yüzyıl becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültür ve sanata meraklı, duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme, kültür ve sanat dünyamıza katkı sunmuş önemli isimleri ve eserlerini tanıtma ve öğrencilerin bu alanlarda eser ve ürün ortaya koymalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

SADÂ Kültür Sanat ve Edebiyat Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan okul listesi için tıklayınız.

01-06-202301-06-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.