Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Şampiyon yetiştiren spor programı uygulayan okullara yetenek sınavıyla öğrenci alınıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerine yetenek sınavı ile öğrenci alınacak. Başvurular 30 Haziran tarihine kadar sürecek.  
Şampiyon yetiştiren spor programı uygulayan okullara yetenek sınavıyla öğrenci alınıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liselerinde uygulanan temel İslam bilimlerinin yanı sıra farklı alanlarda eğitimlerin zenginleştirilmesini sağlayan program çeşitliliğiyle güreş, atletizm, oryantiring gibi dallarda zirveleri zorlayan şampiyon sporcu öğrenciler yetişiyor. 

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel müdürlüğüne bağlı spor programı uygulayan okullara yetenek sınavıyla öğrenci alınacak. Başvurular 30 Haziran tarihlerine kadar yapılabilecek.

Yetenek sınavları ve sonuçlarının sisteme girilmesi 5-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, merkezi yerleştirme sonuçlarını 26 Temmuz'da öğrenebilecek. Kazanan adayların kayıtları 26 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Yetenek sınavı ile öğrenci alan spor okulları ile diğer alanlarda öğrenci alan okullara başvuru e-kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.