Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu, Türkiye Kriket Turnuvası'nda 3 Farklı Kategoride Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük Elde Etti

Amasya Suluova Şehit Recep İnce İHO öğrencileri, Türkiye Kriket Turnuvası yıldızlar erkek kategorisinde Türkiye üçüncülüğü, küçükler kız kategorisinde Türkiye ikinciliği ve küçükler erkek kategorisinde Türkiye şampiyonluğu elde etti.
Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu, Türkiye Kriket Turnuvası'nda 3 Farklı Kategoride Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük Elde Etti

Örgün eğitimle birlikte hafızlık projesi uygulayan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu, 11-16 Nisan tarihleri arasında Afyonkarahisar'da yapılan Yıldızlar ve Küçükler Türkiye Kriket Turnuvası'na 4 takım ile katıldı. 48 takım ve binin üzerinde öğrencinin yarıştığı turnuvada Amasya Suluova Şehit Recep İnce İHO; yıldızlar erkek kategorisinde Türkiye üçüncülüğü, küçükler kız kategorisinde Türkiye ikinciliği ve küçükler erkek kategorisinde Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, bu başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederken öğrencilerimizin ders, YKS ve LGS başarılarının yanında sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif başarılarını da önemsediklerini ve yaşadıkları şampiyonluklarla da imam hatip okulları başarılarını taçlandırdıklarını söyledi.

Okullarda "Tam Saha" spor etkinlikleri uygulandığını belirten Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, "İmam hatip okullarındaki program çeşitliliği kapsamında spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerimiz var. Öğrencilerimiz imam hatip okullarında spor etkinliklerine rağbet gösteriyor ve her alanda olduğu gibi spor alanında da üstün başarılara imza atıyor. Bu başarılarda imam hatip okulları öğrenci ve velilerini, öğretmen ve yöneticilerini gururlandırıyor." dedi.

24-04-202324-04-202324-04-202324-04-202324-04-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.