Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sosyalfest'e İmam Hatip Okulları Damga Vurdu

Türkiye'nin ilk sosyal bilimler festivali olan Sosyalfest'in lise kategorisinde ve çeşitli dallarda 668 proje arasından dereceye giren imam hatip okulları hepimizi gururlandırdı. Farklı dallarda yapılan yarışmalarda Seydişehir AİHL, Bandırma Ali Öztaylan AİHL ve Konya Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL birincilik elde ederken Ankara Kız AİHL, Konya Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL, Ahmed İslamoğlu AİHL ve Nuhat Hatun İHO ikinci oldu. Şehit Kübra Doğanay AİHL ve Bolu Yunus Emre İHO ise yarışmada üçüncülük elde etti.
Sosyalfest'e İmam Hatip Okulları Damga Vurdu

Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası sosyal bilimler festivali "Sosyalfest" kapsamında gerçekleştirilen Sosyalfest Sosyal Model Tasarım Yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı.

Yarışma üniversite, lise ve ortaokul olmak üzere üç kategoride yapılırken ödül töreni Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Lise kategorisinde, Akademik Başarının Artırılması Sosyal Model Tasarım Yarışmasında "Gelişen ve Geliştiren Okul Modeli Projesi" ile Seydişehir AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, 668 proje arasından birinci olurken aynı yarışmada "Çocuk Psiko-Sosyal Destek Merkezi Projesi" ile Ankara Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, ikinci oldu.

Sosyalfest'in Kişisel Gelişim Sosyal Medya Tasarım Yarışmasında, Bandırma Ali Öztaylan AİHL Proje Okulu "D.E.D.İ. Projesi" ile Türkiye birincisi seçilirken Konya Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu AİHL, Dinin Yaşanmasına Yönelik Sosyal Medya Tasarım Yarışmasında "Hayatı Anlamada Rol Edinilecek Modeller Projesi" ile birinci, Aile İçi Dayanışma Sosyal Medya Tasarım Yarışmasında ise "Ailede Dayanışma Eğitim Programı Projesi" ile ikinci oldu.

Mardin Said Nursi Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi, Aile İçi Sosyal Model Tasarım yarışmasında Türkiye birincisi; Kocaeli Derince Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Dinin Yaşanmasına Yönelik Sosyal Model Tasarım yarışmasında"Beni İyileştiren Nesil (BİN)" projesi ile üçüncü oldu.

Sıfır Atık Sosyal Medya Tasarım Yarışmasında "Atıkları Dönüştür, Mahalleyi Yeşillendir Projesi" ile Ahmed İslamoğlu AİHL; "Dönüşüm Seferberliği Projesi" ile de Şehit Kübra Doğanay AİHL Proje ve Sosyal Bilimler Proje Okulu üçüncülüğü paylaştılar.

Ortaokul kategorisinde ise Yaz Tatili Sosyal Tasarım Yarışmasında, "Meslek Öğreniyorum Projesi" ile Nuhat Hatun İmam Hatip Ortaokulu ikinci olurken Bolu-Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, "Yazın Gücü Projesi" ile Türkiye üçüncüsü oldu.

Sosyalfest'te dereceye giren öğrencilerimiz başta olmak üzere emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyoruz.

04-03-202404-03-202404-03-202404-03-202405-03-202405-03-202405-03-202404-03-202406-03-202406-03-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.