Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sporda Türkiye Şampiyonları Anadolu İmam Hatip Liselerinden

Teknolojik, Kültürel ve Akademik Başarılarla Kendinden Söz Ettiren İmam Hatip Okulları, Sportif Alanda Gelen Şampiyonluklarla da Kendinden Söz Ettiriyor
Sporda Türkiye Şampiyonları Anadolu İmam Hatip Liselerinden

Genel Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konan "Program Çeşitliliği" sayesinde her alanda başarıyla var olan imam hatip okulu öğrencileri, spor alanında yaşadıkları şampiyonluklarla hepimizi gururlandırmaya ve imam hatip okullarındaki eğitimin niteliğini göstermeye devam ediyor.

Spor alanında farklı yeteneklere sahip aynı zamanda dini, millî ve kültürel değerleri benimsemiş başarılı ve ahlaklı sporcuları Anadolu imam hatip liselerimizin bünyesinde yetiştirmek spor programı uygulayan okullarımızın temel hedefleri arasındadır. Spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liseleri yetenek sınavıyla öğrenci? alan okullar olup öğrencilerin modern ve millî sporları yapabileceği? altyapıya sahiptir.

Spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde verilen akademik eğitimin yanı sıra geleneksel sporlardan modern sporlara kadar sporun tüm dallarında verilen eğitimlerle kabiliyet ve ilgileri artırılan öğrenciler ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılar elde etmeye devam ediyor. 

Kick Boks 57 Kiloda Türkiye Şampiyonluğu
Spor programı uygulayan Pendik Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ahmet Kerem Çiçek 22-29 Ocak 2024 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Kickboks Türkiye Şampiyonası'nda 57 kiloda Point Fighting branşında Türkiye Şampiyonu oldu. Kickboks Türkiye Şampiyonası'nda Koca Yusuf Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden millî sporcu Faruk Güleşci de 84 kiloda kicklight branşında Türkiye Şampiyonu oldu.

Gülle Atma Yarışlarında Farkla Gelen Türkiye Şampiyonluğu
Bursa'da gerçekleştirilen Türkiye Atletizm Federasyonu Gülle Atma Türkiye Yarışları'nda da Batman Veysel Karani Spor Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Servan Acar 16.90 metre atışı ile Türkiye Şampiyonu oldu.

İmam hatip okulu öğrencilerince akademik, sosyal ve kültürel alanda kazanılan başarılar yanında spor alanında da ulusal ve uluslararası yarışmalarda şampiyonlukların elde edilmesi, imam hatip okullarında uygulanmakta olan program çeşitliliği ve nitelikli eğitimin öğrencilere sunduğu eğitimin sağladığı kazanımların somut göstergesi olduğu aşikârdır.

Genel Müdürlük olarak okullarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

06-02-202406-02-202406-02-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.