Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Sayın Muhammed Rizvi Hassen'i Genel Müdürlüğümüzde Ağırladık

Sri Lanka Ankara Büyükelçisi  Sayın Muhammed Rizvi Hassen'i Genel Müdürlüğümüzde Ağırladık

Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Muhammed Rizvi Hassen Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Görüşmede ülkemizin din öğretimi tecrübesi ve  önümüzdeki günlerde Sri Lanka'dan gelecek heyetle yapılacak iş birliği imkânlarının ön görüşmesi gerçekleştirildi.

 

Ziyarette Rizvi Hassen, Genel Müdürlüğümüzde bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek Türkiye'nin din öğretimi alanındaki birikimini çok önemli bulduklarını, bu tecrübeden faydalanmak istediklerini belirtti.

 

"Ülkemizin Din Öğretimi Tecrübesiyle Sri Lanka'nın Yanındayız"

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye'deki din öğretimi, imam hatip modeli ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası ile ilgili bilgi verdi. Yılmaz, din öğretimi tecrübeleriyle Sri Lanka'nın yanında olacaklarını, talep edilmesi halinde uzman ve program desteği sağlayacaklarını da vurguladı.

 

Sri Lanka Ankara Büyükelçisi Muhammed Rizvi'nin ziyaretinde Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanımız Mustafa Yıldız ve Eğitim Uzmanımız Ahmet Gündüz de hazır bulundu.

 

Ziyaret, Büyükelçi Muhammed Rizvi'ye İngilizce dilinde hazırlanan DKAB ve AİHL Meslek Dersleri Öğretim Programları, İmam Hatip Okulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri tanıtım kitapları takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

28-02-2020

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.