Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sudan Heyeti Genel Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu

Sudan Heyeti Genel Müdürlüğümüze Ziyarette Bulundu

 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz’ın Sudan’a yaptığı ziyareti müteakip Sudan Nileyn Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Hezin ve Matematik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Yasir Davud Genel Müdürlüğümüze ziyaret gerçekleştirdi.

 

Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Arapça dil öğretimi kapsamında iş birliği, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi hakkında bilgi edinmek ve görüşmelerde bulunmak amacıyla ziyarette bulunan Sudan heyetini kabul etti. Kabulde Sudan’da bulunan Nileyn Üniversitesi’nin Arapça dilini öğrenmek isteyen Türk öğrencilere yapacağı iş birliğinin imkânı ve kapsamı konuşuldu.

 

Kabulde ayrıca Türkiye’deki din öğretimi ve Genel Müdürlüğümüzün hizmet sahası ile ilgili bilgi de veren Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz; din öğretimi tarihi, imam hatiplerin tarihi seyri, imam hatiplerin ders programları, ders kitapları ve ders içerikleri; öğrencilerin bir üst eğitim kademesine geçişleri, yükseköğretim sistemi ve öğrencilerin yerleşmesi, mezuniyet sonrası istihdam; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; öğretmen ve yöneticilerin hizmetiçi eğitimleri, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlâk-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; uluslararası eğitim ve öğretim daire başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Kabulde Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız da hazır bulundu. 

 

Sudan Heyeti Türkiye’nin Arapça dil eğitimi noktasında yapılan görüşmelerde Sudan’ı tercih etmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek ayrıldılar.

 

29-03-2018 29-03-2018

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.