Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Sudan ile Eğitim Alanında İş Birliği Anlaşması

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ve beraberindeki heyette yer alan Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz, Türkiye ve Sudan arasında eğitim alanında deneyim paylaşımı ve eğitim kurumlarının inşa edilmesini kapsayan iş birliği protokolü için Sudan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Sudan ile Eğitim Alanında İş Birliği Anlaşması

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er ve beraberindeki heyet, Türkiye ve Sudan arasında eğitim alanında iş birliği protokolü yapmak üzere başkent Hartum’da Sudan’ın Eğitimden Sorumlu Devlet Bakanı İbrahim Adem İbrahim ile bir araya geldi. 

İmza protokolünde konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, anlaşmanın, Sudan´da Türk okulları, Türkiye´de de Sudan okulları açılmasını kapsadığını aktardı ve Türk-Sudan Üniversitesinin de yakında kurulacağını kaydetti. 

İmzalanan protokolde; mesleki ve teknik eğitim, ölçme ve değerlendirme, din öğretimi alanlarında iş birliği yapılması, Türkçe ve Arapça Dillerinin karşılıklı öğretilmesi, Sudan Dostluk Okulunun denkliği, Uluslararası Sudan-Türk Üniversitesi kurulması, Sudan´daki üniversitelerde Türkoloji bölümleri açılması gibi konular yer alıyor. 

Ziyaret kapsamında, Türk heyeti ile Sudan Genel Eğitim ve Yükseköğretim Bakanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

10-12-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.