Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölgedeki eğitim çalışmaları istişare toplantısı çevrim içi yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü iş  birliğinde düzenlenen Suriye'nin Kuzeyinde Güvenli Bölgedeki Eğitim Çalışmalarının Değerlendirilmesi, İstişare ve Planlama Toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi.   
Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölgedeki eğitim çalışmaları  istişare toplantısı çevrim içi yapıldı

Yapılan toplantıya, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durumlarda Eğitim Daire Başkanı Ece Akçay; Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa il milli eğitim müdürleri, il koordinatörleri, şube müdürleri, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı bölge koordinatörleri ile bölgede çalışan eğitim danışmanları katıldı.     

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, bölgede yaklaşık 300 bin öğrencinin eğitime erişiminin sağlandığını, bu öğrencilerin belli bir kısmının ise Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün sorumluluğundaki eğitim kurumlarında öğrenim gördüğünü belirtti.   

Yılmaz, hem Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı hem de bölge halkına karşı büyük bir görev ve sorumluluk taşıdıklarını ifade ederek, bölgenin hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak çalışmaların yürütülmesi gerektiğini söyledi.   

Bölgede eğitim ortamından öğretim materyallerine, uygulanan müfredat programından hijyen konusuna kadar bir çok alanda yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdür Yılmaz, bölge halkının taleplerini dikkate alarak çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.   

Bölgede yakın zamanda saha çalışması yaptığını hatırlatan Yılmaz, bundan sonraki süreçte de bölgeye ziyaretler gerçekleştireceklerini kaydetti.    

Daha sonra söz alan Gaziantep, Hatay, Kilis ve Şanlıurfa il milli eğitim müdürleri de sorumluluk alanlarına giren bölgelerde yürütülen faaliyet ve projelerle ilgili bilgiler aktardılar.   

Diğer katılımcıların da söz alarak değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, bölgede yürütülen ve planlanan eğitim ve öğretim alanındaki faailyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.    

07-04-2021

07-04-2021

07-04-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.