Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Tarih ve Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Yalova’da Yapıldı

  Genel Müdürlüğümüz, Anadolu imam hatip liselerinde görev yapan Tarih ve Coğrafya öğretmenlerine yönelik olarak Yalova-Çınarcık Esenköy Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde hizmet içi eğitim semineri düzenledi.  
Tarih ve Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Yalova’da Yapıldı

Seminerde; Prof.Dr. Ünsal Pekdemir, Doç. Dr. Hüseyin Köksal, Doç. Dr. Eyüp Artvinli, Doç. Dr. H. Basri Öcalan, Doç. Dr. Eyüp Artvinli, Doç. Dr. Halil Kurt,  Doç. Dr. Mehmet Ünlü, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Esat Sarıcaoğlu, Uz. Öğretmen Sever Işık ve Uz. Öğretmen Menderes Kılıçaslan öğretmenlerle buluştu.   

27-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen seminere 96 kursiyer katıldı. Öğretim elemanlarının program doğrultusundaki sunumlarının yanı sıra Marmara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fethi Güngör kursiyerlere yönelik birer söyleşi gerçekleştirdiler.

 

Katılımcı öğretmenlerimiz, ilgili öğretim elemanlarının sunumlarıyla kendi alanlarında eğitim aldıktan sonra eğitim felsefesi ve genel kültür alanlarında doyurucu ve verimli konferanslara katıldılar. Ayrıca Yalova’nın tarihi ve kültürel mekânlarını ziyaret ettiler.

 

Programda sabah oturumlarında alan dersleri, öğleden sonraki oturumlarda konferanslar, akşam oturumlarında ise Anadolu imam hatip liselerinde Tarih ve Coğrafya öğretimi üzerine yapılan çalıştaylar içeren yoğun etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Genel Müdürlüğümüzden Eğitim Uzmanı Hüseyin Demirbaş ve Şube Müdürü Ömer Şengül’ün koordinesinde yapılan Tarih ve Coğrafya semineri, Anadolu imam hatip liselerindeki “kültür öğretmenleri”ne yönelik bu yıl ilk defa yapılan Fizik-Kimya branşından sonra ikinci seminer olması hasebiyle dikkat çekti.

Oldukça yoğun ve istifadeli geçen seminerler, sertifika töreniyle son buldu.

 

  

  

 

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.