Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Tataristan’dan Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

Türkiye’nin sahip olduğu din eğitimi tecrübesini yerinde görmek üzere Tataristan Kazan’dan ülkemize gelen Doç. Dr. Damil Adigamov Genel Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.
Tataristan’dan Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

Ziyarette, Din Öğretimi Genel Müdür Vekili Yusuf AKBAŞ ve Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa YILDIZ tarafından; Türkiye’de din öğretimi tarihi, imam hatipler, imam hatiplerin ders programları, ders içerikleri ve ders kitapları; öğrencilerin mezuniyet sonrası istihdamı; öğretmenlerin eğitimi, formasyonu ve istihdamı; temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile din-ahlak-değerler alanındaki seçmeli dersler ve içerikleri; uluslararası eğitim ve öğretim daire başkanlığının faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu.

 

Tataristan Ulema Şurası Başkanlığı ve Kazan Kadılığı görevlerini de yürüten Kazan İslam Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ramil Adigamov, ülkesindeki eğitim ve din eğitimi hakkında Genel Müdürlüğümüzü bilgilendirdi. Genel Müdür Vekili AKBAŞ, talep edilmesi halinde ülkemizin din öğretimi tecrübesi doğrultusunda gerekli desteğin Tataristan makamlarına sağlanacağını ifade ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


11-04-201711-04-2017
11-04-201711-04-2017

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.