Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Trabzon´un Yiğit Şehidi Eren BÜLBÜL

Trabzon´un Yiğit Şehidi Eren BÜLBÜL

11 Ağustos 2017 Cuma günü Trabzon ili Maçka ilçesi kırsalında evden erzak çalma olayı ve bunun terörist unsurlarca yapılmış olabileceği ihtimali üzerine sürdürülen inceleme sırasında güvenlik kuvvetlerine yardımcı olan Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Eren BÜLBÜL, teröristler tarafından yapılan hain saldırı sonucu şehit olmuştur.

Bülbül´ün cenazesi, bugün (12 Ağustos 2017) Maçka Merkez Camii´inde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Köprüyanı Mahallesi´ndeki aile kabristanlığında toprağa verilmiştir.

Başta Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat GEDİK ve Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Eren BÜLBÜL olmak üzere tüm şehitlerimize  Allah’tan (c.c) rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri ile aziz milletimize sabr-ı cemil ve başsağlığı diliyoruz. 

Allah’ın izniyle bizler, din öğretimi ve eğitimi çalışmalarımızla; her türlü terör eyleminde bulunan teröristler ile milli birliğimizi ve İslam ümmetini bölmeye çalışan dahili ve harici bedhahlara karşı bütün eğitim kurumlarımızda ve imam hatip okullarımızda gençlerimize kazandırmaya çalıştığımız milli ve manevi değerlerimizle mücadele azmimizi pekiştireceğiz. Bu uğurda canımızı feda edinceye kadar ya da ölüm bize gelinceye kadar cehd-ü gayret içinde olacağız.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.