Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Türkiye Geneli DKAB Öğretmenleri İl ve İlçe Koordinatörleri ile Çevrim İçi Toplantılar Gerçekleştirildi

Türkiye Geneli DKAB Öğretmenleri İl ve İlçe Koordinatörleri ile Çevrim İçi Toplantılar Gerçekleştirildi

DKAB öğretmenlerinin özel alan yeterliliklerini geliştirmek, öğretmenlerimiz arasında bilgi ve tecrübe paylaşımına ortam hazırlamak, derslerin öğretiminde örnek ve özgün uygulamaları öne çıkartıp niteliklerini arttırmak, din, ahlak ve değerler eğitiminin niteliğini arttırmak amacıyla DKAB öğretmenleri ilçe koordinatörleri ile Aralığın son haftasında altı toplantı yapıldı.

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen toplantı dizisine  seksen bir ilin il ve ilçe Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi koordinatörleri katıldı. Toplamda 1.800'ün üzerinde DKAB İl ve İlçe Koordinatörleri ile gerçekleştirilen altı toplantıya Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nazif Yılmaz katıldı. Yılmaz yapmış olduğu sunumlarda din, ahlak ve değerler eğitiminin niteliğini arttırmak amacıyla yapılacaklara dair genel bir perspektif çizdi.

Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Dr. Ahmet İşleyen'nin koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantılara Genel Müdürlüğümüz İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Dr. Yusuf Akbaş ile Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul katıldı.

Oldukça verimli geçen toplantılarda din, ahlak ve değerler eğitiminin niteliğini arttırmak amacıyla yapılacaklar masaya yatırıldı.

29-12-202129-12-202129-12-202129-12-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.