Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Türkiye Geneli İHL Meslek Dersleri Koordinatörleri ile Çevrim İçi Toplantılar Gerçekleştirildi

Türkiye Geneli İHL Meslek Dersleri Koordinatörleri ile Çevrim İçi  Toplantılar Gerçekleştirildi

Türkiye geneli İHL Meslek Dersleri Koordinatörleri ile iki haftalık bir süreçte toplamda sekiz çevrim içi toplantı gerçekleştirildi. Toplantılara okullarını temsilen 1.681 İHL Meslek Dersleri Koordinatörü katıldı. Her bir toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz ve Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen katılarak sunumlar gerçekleştirdi. Katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyerek sorularını cevaplandırdı.

İmam hatip lisesi meslek dersleri öğretmenlerine yönelik özel alan yeterliliklerini geliştirmek, öğretmenler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımına ortam hazırlamak, derslerin öğretiminde örnek ve özgün uygulamaları öne çıkararak yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantıların, katılımcılardan alınan geri bildirimler ışığında oldukça verimli olduğu tespit edildi.

İHL Meslek Dersleri Koordinatörleri ile toplantıların önümüzdeki süreçte farklı gündem ve konularla devamı planlanmaktadır.

Materyal ihtiyacından mesleki gelişime, sosyal ve kültürel alanlardaki etkinliklere kadar öğretmenlerimizin tüm yönleriyle ihtiyacına cevap veren sitelerimize aşağıdaki linklerden erişilebilir.

http://dinogretimi.meb.gov.tr/Mesleki_Uygulama.aspx

http://dogm.eba.gov.tr/panel/Default.aspx

https://hafiz.meb.gov.tr/

http://dinogretimi.meb.gov.tr/

 

 

 

30-11-202130-11-2021

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.