Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik Arapça Dil Sınıfı

Türkiye´nin ilk Sanal Gerçeklik Arapça Dil Sınıfı Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 24 Ekim 2018 tarihinde açıldı.
Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik Arapça Dil Sınıfı

Dijital çağı yaşadığımız 21. yüzyılda çığır açan bir yenilik olarak Türkiye’nin ilk sanal gerçeklik Arapça dil sınıfı Karaman/Merkez, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde açıldı. Açılan sınıfta öğrenciler sanal gerçeklik ortamında dil eğitimi alacaklar.       

Sanal gerçeklik Arapça dil sınıfının açılışına Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, il millî eğitim müdürü, daire amirleri, millî eğitim şube müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul yöneticileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Politikaları Daire Başkanımız ERKUL, sanal gerçeklik ile Arapça dil eğitim sınıfının açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek “Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un 2023 Eğitim Vizyonunda ifade ettiği gibi yabancı dil öğretiminde yeni yöntemlere geçilecek. Bu yöntemlerden biri de dijital verileri kullanmaktır. Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bu anlamda bu yöntemi proje haline getirip hayata geçirmiştir” dedi.

Yabancı dil eğitiminde yapılan yöntem değişikliğinin neticesinde öğrencilerin önemli başarılar elde ettiğinin altını çizen Daire Başkanımız İhsan Erkul, “Artık gramer merkezli bir dil eğitimi başarıya ulaştırmıyor. Bizler yıllarca çorba içmedik. Çorbanın içindeki tuzu yedik. Yeni yöntemlerimizle öğrencilerimiz daha kalıcı bir dil eğitimden geçmiş olacak. Öğrencilerimiz kendi kültürümüzü merkeze alıp diğer kültürleri de öğrenecek. Yani ideali olan öğrenciler yetişerek gönül coğrafyamıza hizmet edecek. Bu örnek sınıfın açılmasında emeği geçen başta İl Millî Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Çalışkan’a ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

25-10-201825-10-201825-10-201825-10-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.