Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Ulusal eTwinning Konferansı'nda ilk 200 Projede 10 Okulumuz İle Yerimizi Aldık

Salgın dönemindeki tedbirler sebebiyle ileri bir tarihe ertelenen geleneksel eTwinning Antalya konferansına Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki öğretmenlerimiz de katıldı.
Ulusal eTwinning Konferansı'nda ilk 200 Projede 10 Okulumuz İle Yerimizi Aldık

eTwinning Antalya konferansına Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki öğretmenlerimiz de katıldı.Türkiye genelinde binlerce eTwinning projesi arasından puan üstünlüğüne göre ilk 200 proje arasına giren proje kurucuları Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde YEĞİTEK koordinasyonunda düzenlenen konferanslara davet edildi.

2020 yılına ait 11. Ulusal Konferans 15-17 Şubat arasında yapılırken 2021 yılına ait 12. Ulusal Konferans ise 1-3 Mart arasında Antalya'da yapıldı. Türkiye Özel Ödüllerinin de verildiği her iki konferansta Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerimiz ödül almanın gururunu yaşadı.

15-17 Şubat tarihinde icra edilen 11. Ulusal Konferansta Selda Kul Baştürk ve Mehtap Öz'ün kurucusu olduğu "EBA (English Beyond Ability)" projesi EBA kategorisi Türkiye özel ödülü alırken 1-3 Mart tarihinden icra edilen 12. Ulusal Konferansta Nida Demir ve Gülname Kayhan'ın kuruculuğunu üstlendiği "TwinEdu" projesi girşimcilik kategorisinde Türkiye birinciliği ödülünü aldı. STEM kategorisindeki özel ödül ise "Transformation in Education" projesiyle Nurcan Büyükbayram ve Tüba Güler'e gitti.

Her iki konferansta da kurucu veya proje ortağı olarak ödül alan öğretmenlerimiz okullarımızda yenilikçi eğitim anlayışıyla proje yürütüldüğünün göstergesi oldular. Osmaniye Kadirli Şehit Mehmet Acar İmam Hatip Ortaokulu öğretmenimiz Nurcan BÜYÜKBAYRAM "Transofmation In Education" projesi kurucusu olarak, Şehit Serdar Denizer İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Hilal ARVAS ve İTO Hüma Hatun İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Hediye TAŞKIN ise "English Beyond Ability (EBA)" projesi ortağı olarak, Trabzon Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Aynur KORKMAZ "TwinEdu" projesi ortağı olarak özel ödül almaya hak kazanmışlardır.

Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm okullarımız eTwinning proje platformuna kayıtlıdır.2021 verilerine göre okullarımızın aktiflik oranı yüzde 61 olup portala kayıtlı olan öğretmenlerimizce  bugüne kadar 6.507 proje gerçekleştirildi.

Projelerinin aldığı puanlar vesilesiyle 38.800 proje içinde ilk 200'e giren proje yürütücü veya ortakların da davet edildiği 11 ve 12. Ulusal Konferansa davet edilen okullarımız ve öğretmenlerimizin listesi ise şu şekildedir:

·         Mesut KALAY- Toki Halkalı AİHL - "Korona Günlerinde Uzaktan Kodlama" Projesi

·         Semin DUBAN-Süleymanpaşa AİHL - "Hidden In Nature" Projesi

·         Funda BULUT-Balıkesir Bandırma Ali Öztaylan AİHL - "The Silent Scream Of Water" Projesi

·         Serap Polat-İTO Hüma Hatun İHO - "Edutech" Projesi

·         Harun KÖYKUN-Mahmut Sami Ramazanoğlu Kız AİHL - "Not Only I Can Understand But Also I can Speak in English" Projesi

·         Şükran ERCAN-Din Kültürü Öğretmeni - "My Prophet Is My Role Model" Projesi

·         Zübeyde DEMİRBAŞ- Trabzon Mahmut Celaleddin Ökten AİHL - " Empatiksen Sempatiksin" Projesi 

·         Sevinç AYTAŞ- İngilizce Öğretmeni - " It's Party Time" Projesi (12 - 15 yaş kategorisi)

Semra AYATA, Özlem DOĞRU, Ahmet MORSÜMBÜL ise davet edilen il koordinatörlerimiz arasındaydı.

Öğretmenlerimizi ve okullarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.