Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası AİHL Öğretmenlerimiz "Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nda Sunumlarıyla Yer Aldı

Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri öğretmenlerimiz "Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nda kendi özgün çalışmalarını sundu.
Uluslararası AİHL Öğretmenlerimiz

Bakanlığımız bünyesinde görev yapan öğretmenlerimiz tarafından geliştirilmiş Türkçe öğretimine yönelik özgün ve etkili iyi uygulamaların tespit edilmesi, yaygınlaştırılması, güncel, teknolojik ilerlemelere uygun olarak üretilen sınıf içi eğitim içeriklerinin belirlenmesi amacıyla Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı" 2-4 Mayıs 2023'te İstanbul'da düzenlendi.

 

Ülkemizin birçok yerinde yenilikçi çözümler üreten, Türkçe öğretimini daha iyi bir şekilde icra etmek için gayret gösteren, teknolojik gelişmelere açık öğretmenlerin ve uygulamalarının fark edilmesi hedefiyle gerçekleşen "Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı" içeriğinde Türkçenin ana dili ve yabancı dil olarak öğretimi ile iki dillilere ve Türk dillilere öğretimi kapsamında İletişimsel Dil Etkinlikleri ve Stratejileri (Alımlama, Üretim, Etkileşim ve Aracılık), Materyal Geliştirme ve Değerlendirme, Ölçme ve Değerlendirme, Dijital Öğrenme ve Teknolojiler ile Öğrenen Özerkliği temaları ele alındı.

 

Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinden örnek sunumlar

"Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nda Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi "Yer-Yön Zarfları ve Konum Bilgisi", Uluslararası Pendik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "Uluslararası Öğrencilerin Telaffuz Becerilerinin Geliştirilmesi", Uluslararası Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi ise "Dijital Kavram Haritaları" temalarıyla sunum gerçekleştirdi.  

04-05-202304-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.