Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri değerlendirme istişare ve planlama toplantısı yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen uluslararası Anadolu imam hatip liseleri değerlendirme istişare ve planlama toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz ve Daire Başkanı Mustafa Yıldız'ın katılımıyla gerçekleşti.   
Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri değerlendirme istişare ve planlama toplantısı yapıldı

Çevrim içi olarak yapılan toplantıda okul yöneticileriyle hasbihal eden Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin vizyon belgesi doğrultusunda yapacakları çalışmalar, müfredat kapsamındaki gelişmeler ve okul mezunlarının ülkelerindeki nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamasının önemine değindi. 

Uluslararası AİHL'lerin uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan Türk öğrenciler için de cazibe merkezi haline geldiğini belirten Yılmaz, salgın sürecinde ülkelerine dönemeyen yabancı uyruklu öğrencilerle ara vermeden eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden bu okulların yönetici, öğretmen ve personeline üstün gayretleri nedeniyle memnuniyetlerini iletti.  

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız ise uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin yapılanma, gelişim, kurumsallaşma ve markalaşma çalışmaları konusunda bir sunum yaparak okul yöneticileriyle istişarede bulundu.  

Cihan Uğur'un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda; Emin Esen, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde yapılan özgün, örnek teşkil eden ve farkındalık oluşturacak etkinliklerin Genel Müdürlüğün "İmam Hatip Okulları İyi Örnekler" sitesinde yayımlanması hususunda, Harun Başer de mezun çalışmaları, okul ziyaretlerinden edinilen izlenimler ve paydaşlarla ilişkiler hususunda paylaşımda bulundu.

28-04-202128-04-202128-04-2021

   

28-04-2021   

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.