Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Okul Müdürleriyle "Yeniden Yapılanma ve Kurumsallaşma Bağlamında Uluslararası AİHL'lerin Yönetişimi ve Gelişimi" Toplantısı Yapıldı

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri okul müdürleriyle "Yeniden Yapılanma ve Kurumsallaşma Bağlamında Uluslararası AİHL'lerin Yönetişimi ve Gelişimi" toplantısı yapıldı
Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Okul Müdürleriyle

Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri değerlendirme, istişare ve planlama toplantısında "Yeniden Yapılanma ve Kurumsallaşma Bağlamında Okulların Yönetişimi ve Gelişimi" hakkında okul müdürleriyle müzakereler ve planlamalar gerçekleştirildi.

Çevrim içi olarak yapılan toplantıda Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, yeniden yapılanma ve kurumsallaşma bağlamında okul yönetişimi ve gelişimi çalışmaları, okullardaki birim ve zümre çalışmaları, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri vizyon belgesi doğrultusunda okulların görevlerinin yanı sıra yabancı uyruklu öğrencilerin ikamet durumları, yabancı uyruklu öğrencilerin Türkçe sertifikasyon işlemleri ve TR-YÖS hakkında sunum yaptı.

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Koordinatörü Oğuz Maraş'ın yönlendiriciliğini yaptığı toplantıda Daire Başkanı Mustafa Yıldız; okulların yapılanma, gelişim, kurumsallaşma ve markalaşma çalışmaları konusunda okul yöneticilerine bilgilendirmelerde bulundu, önümüzdeki günlerde birimler ve zümreler düzeyinde toplantı ve çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey ve Neşe Nacar sorumluluk alanları konusunda açıklamalarda bulundu.

Toplantı, uluslararası Anadolu imam hatip liseleri müdürlerinin soru, görüş ve önerilerini paylaşmasıyla tamamlandı.

25-03-202221-03-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.