Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Yönetici Hareketlilik Programının İkincisi Konya'da Düzenlendi

Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri Yönetici Hareketlilik Programı "Kurum Kültürü" teması ile Konya Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.
Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Yönetici Hareketlilik Programının İkincisi Konya'da Düzenlendi

Program, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü iş birliğinde "Kurum Kültürü" teması çerçevesinde yapıldı. Fark oluşturan eğitim kurumlarının temel özelliklerinin ilk elden görülmesi, tecrübe edilmesi ve gözlemlenmesi; başarıyı sağlayan unsurların, örnek çalışmaların, ziyaret edilen okulun geliştirdiği olumlu kültürün gözlem ve deneyimlerle özümsenmesi ve kazanımların katılımcıların okullarına aktarılması ile fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, yaygınlaştırılması, yönetici ve öğretmenlerin karşılıklı olarak mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması amaçlarıyla düzenlenen program 7-8 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşti. 

İstiklal Marşı ve Kur'an- Kerim tilâvetiyle başlayan programın açılışına Konya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Zengin ve Selçuklu İlçe Millî Eğitim Müdürü Turan Kayacılar katılarak Yönetici Hareketliliği kapsamında gerçekleştirilen programın verimli geçmesi temennileriyle başlayan bir konuşma gerçekleştirdi. 

Ankara, Eskişehir, Tokat, Gaziantep, Hatay ve Mersin'de yer alan yedi uluslararası Anadolu imam hatip lisesi müdürünün katılım sağladığı program, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığı Uluslararası AİHL Koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey ve Neşe Nacar koordinasyonunda 2 gün boyunca kurumsal çalışmalar, seminerler, sunumlar, müzakereler, özgün örnekler, iyi uygulamalar, sosyal ve kültürel faaliyetler ile devam etti. 

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığınca Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin yeniden yapılanması ve kurumsallaşması bağlamında oluşturulan 9 birimin çalışmalarına yönelik istişarelerin de yer aldığı programa ev sahipliği yapan Uluslararası Mevlana AİHL Müdürü Mevlüt Özdemir ve Müdür Yardımcıları Cuma Okyay, Ömer Sılkım ve Fatih Özçelik'in hazırladıkları programda okulun fizikî imkânları, pansiyon durumu, uluslararası öğrencilere sunulan imkânlar ve her branştan öğretmenin sunumu ile okulun akademik başarısına etkileyen her çalışma katılımcı yöneticilerle müzakere edildi. 

Yedi ayrı uluslararası AİHL'nin kurumsal çalışmalarının tanıtıldığı program, hem fiziki ortamın yerinde görülmesi hem de yeni fikir ve çalışmalara ufuk açması bakımından yöneticilerin memnuniyetiyle karşılandı.

09-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-202209-11-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.