Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Yönetişim ve Gelişim Birimleriyle Seri Halinde 9 Toplantı Gerçekleştirildi

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanlığı tarafından Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin yeniden yapılanması ve kurumsallaşması bağlamında oluşturulan 9 birimin temsilcileriyle 25-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında 9 ayrı toplantı yapıldı.
Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Yönetişim ve Gelişim Birimleriyle Seri Halinde 9 Toplantı Gerçekleştirildi

"Vizyon, Strateji, Yönetim, Kurumsallaşma ve Koordinasyon Birimi", "Kurumsal Kimlik; Basın ve Sosyal Medya; Yayın ve Tanıtım Birimi", "Hedef Üniversite Birimi", "Öğrenci İHL Meslekî Etkinlik ve Yarışmalar Birimi",  "Öğrenci Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ve Yarışmalar Birimi", "Araştırma Geliştirme ve Projeler Birimi", "Uluslararası Program Birimi", "Pansiyon/Yurt Hizmetleri Birimi" ve "Okul-Aile Birliği ve Veli Çalışmaları Birimi" olmak üzere 9 ana birimde toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantılarda Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, her birimin görevleri ve yapılacak çalışmalar konusunda sunum yaptı. Birimlerin yaptığı çalışmalar konusunda temsilcilerden bilgi alarak sorularını cevaplayan Yıldız, "Yeniden yapılanma ve kurumsallaşma bağlamında okul yönetişimi ve gelişimi kapsamında yapılan çalışmaların yanı sıra, birim ve zümre çalışmaları ile uluslararası Anadolu imam hatip liseleri vizyon belgesi doğrultusunda yapılan tüm etkinlik ve çalışmalar eğitimin niteliğini geliştirdiği gibi marka okullar haline gelmemizi de hızlandırıyor." ifadelerini kullandı. Bundan sonra Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonu ve rehberliğinde her okulun, kendi uhdelerinde bulunan birimin temsilcileriyle belirli periyotlarda toplantılar yaparak dairemize sunacağı raporlarla çalışmalarımızı hızlandıracağımızı vurguladı.

Temsilciler arasında yeni fikirlerin pekişmesini sağlayan toplantı; uluslararası AİHL'ler arasında ortak çalışmalar yürütülmesi, yeni çalışmalara ortam hazırlaması ve ortak yol haritası oluşturulması açısından birliktelik sağladı.

Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri koordinatörleri Oğuz Maraş, Mehmet Şahap Özalaybey ve Neşe Nacar'ın yönlendiriciliğini yaptığı toplantılar görüş, öneri ve teşekkürlerin ardından sona erdi.

01-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-202201-06-2022

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.