Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinin Mezuniyet Töreni Yapıldı

Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerinin Mezuniyet Töreni Yapıldı

 

Ülkemizin din eğitimi alanındaki tecrübelerini farklı dünya ülkeleriyle paylaşmak ve ihtiyaç duyan toplulukların taleplerine cevap vermek amacıyla Bakanlığımız ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle eğitim faaliyetlerini yürüten Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liselerimizin 2014-2015 öğretim yılı mezuniyet töreni Istanbul Harbiye Cemal Reşit Rey konser salonunda yapıldı.

 

Halkımızın ve öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ ve Türkiye Diyanet Vakfı yöneticileri iştirak etti.


Uganda Diyanet İşleri Başkanı ve yurtdışından velilerimizin de katıldığı tören başta İstanbul Fatih Sultan Mehmet Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan mehter takımının sunumu olmak üzere öğrencilerimizin çeşitli etkinlikleri ile coşkulu bir şekilde icra edildi.


Programda bir konuşma yapan Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM Milli Eğitim Bakanlığı olarak Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi projesine büyük önem verdiklerini ifade ederek; bu okulların hem ülkemiz içinde hem de yurtdışında sayılarının artırılmasını arzu ettiklerini belirtti. Bakan yardımcımız önümüzdeki yıl Bursa ve İstanbul Pendik´te iki ayrı okulumuzun daha Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak öğretime başlayacağı müjdesini de verdi.


Katılımcıların büyük ilgisiyle karşılanan tören başarılı öğrencilerimize ödül takdimi ile sona erdi.

 

 

 

  

 

  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35 Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.