Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü Başkanı Dr. Hişam Et-Talip imam hatiplilerle buluştu

Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü Başkanı Dr. Hişam Et-Talip imam hatiplilerle buluştu

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce "Gençler Dünyayı Tanıyor" projesi kapsamında Arapça olarak gerçekleştirilen konferansta Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü Başkanı Dr. Hişam Et-Talip imam hatiplilerle buluştu.

Moderatörlüğünü Kocaeli Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Sude Bilgen ve İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Süleyman Fatih Günay'ın yaptığı konferansa Arapça hazırlık sınıfı programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrenciler katıldı.

Arapça olarak gerçekleştirilen konferansın açılışını Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz yaptı.

Açılış konuşmasının ardından Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü Başkanı Dr. Hişam Et-Talip, öğrencilere hitap etti.

Müslüman Öğrenciler Derneği, Kuzey Amerika İslam Cemiyeti, Kuzey Amerika İslami Vakfı olmak üzere bir dizi eğitim ve yardımlaşma kurumunun kurulması ve geliştirilmesinde önemli rol oynayan Dr. Hişam et-Talip, tecrübelerini ve Mîsak eş-Şeref Daavi kitabından anekdotlar aktardı.

Bir davetçide olması gereken en önemli özelliğin ihlas olduğunu ifade eden Dr. Hişam et-Talip, bir kişinin davete önce kendisinden başlaması gerektiğini vurguladı. Hişam et-Talip, davetin yöntem ve teknikleri konusunda dünya Müslümanlarının ortak paydada buluşmaları gerektiğini ifade etti.

Hişam et-Talip, konferansın sonunda katılımcı öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

07-04-202107-04-2021

 08-04-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.