Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

UNICEF'ten Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün üç projesine onay

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran başkanlığında, UNICEF Türkiye Temsilcisi Nona Zicherman, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Bakanlığa bağlı diğer genel müdürlerin katılımıyla, UNICEF 2021-2022 Proje Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.  
UNICEF'ten Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün üç projesine onay

UNICEF Türkiye Temsilcisi Nona Zicherman'ın çevrim içi olarak katıldığı toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir de iştirak etti.

Toplantının açılışında konuşan Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, çalışma planı önceliklerinin Ulusal Kalkınma Planı ve 2023 Vizyon Belgesi'ndeki hedeflerin doğrultusunda belirlenmesi gerektiğinin önemine değindi.

Safran'ın konuşmasının ardından 2021-2022 dönemi Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF çalışma planı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

Taslak çalışma planında; "Kapsayıcı Eğitim Politikaları", "Yenilikçi Öğrenme Ortamları ve Materyalleri", "Öğrenci İzleme ve Değerlendirme Destek Mekanizmaları", "Eğitim Çalışanlarının Kapasitelerinin Güçlendirilmesi", "Kanıta Dayalı Politika Güçlendirme", "Kovid-19 Eğitim Destekleri", "Farkındalık ve En Savunmasız Çocuklar için İletişim", "Eğitime Erişimi ve Eğitimi Tamamlamayı Destekleyen Programlar", "Ergen ve Gençlere Yönelik Beceri Geliştirme Programları" ve "Kaliteli Yaygın Eğitim Fırsatları" başlıkları yer aldı.

Toplantıda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne ait biri bağımsız, ikisi de paydaş genel müdürlüklerle birlikte yürütülmek üzere üç proje için yürütme kararı alındı.

Bağımsız olarak yürütülecek projeyle, imam hatip liselerinde akademik başarının artırılması, okullar arasında akademik farklılıkların azaltılması, dezavantajlı bölgelerdeki okul ve öğrencilere akademik destek sağlanması hedefleniyor.

 

12-03-202112-03-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.