Din Öğretimi Genel Müdürlüğü 

"Üniversiteye Doğru Hedef 2023 Koordinatör Çalıştayı" Konya Mevlana Öğretmenevi'nde Gerçekleştirildi

"Üniversiteye doğru Hedef 2023 Koordinatör Çalıştayı", yoğun tempolu bir çalışma ve 38 ilden 113 koordinatör öğretmenin katılımıyla Konya Mevlana Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi...


"Üniversiteye Doğru Hedef 2023 Koordinatör Çalıştayı", Din Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Nazif Yılmaz, Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul, Genel Müdürlük Proje Koordinatörleri; Milli Eğitim Uzmanları Ahmet Polat, Fatimatüzzehra Kurt, Dr. Şefika Mutlu, Nilgün Aydoğdu, Hale Karabulut, Betül Didar Akkuş, Lokman Yıldırım, Dr. Zeliha Karaağaç, Nihal Soydaş, Hasan Özarslan ve 38 ilden 113 koordinatör öğretmenin katılımıyla Konya Mevlana Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış programına katılan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erkan Yakışır, böyle önemli bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyetleri ifade ettiler.

Hedef 2023 Koordinatörlerine Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz'ın Hitabı

Çalıştayın açılışında katılımcılara hitap eden Genel Müdürümüz Nazif YILMAZ, "Üniversiteye Doğru Hedef 2023 Projesi"nin önemi ve amacına değinerek koordinatörlerden beklenenleri ifade etti. Yılmaz "Genel müdürlük olarak biz her alanda faaliyetler yapıyoruz. Boş bıraktığımız bir alan söz konusu değil. Aynı şekilde bu çalışmaların makes bulması için sizlerin de okullarınızda aynı gayreti göstereceğinizden şüphemiz yoktur." dedi.

İki gün süren çalıştayın birinci gününde;

Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan Erkul katılımcılara; Üniversiteye Doğru Hedef 2023 Projesinin amacını, işleyişini ve tanıtımını içeren bir sunum yapmıştır. Çalıştay daha sonra tematik sunumlarla devam etti.  Sırasıyla;

·         Millî Eğitim Uzmanı Hasan Özaslan, "Üniversiteye Geçiş Sistemi"

·         Millî Eğitim Uzmanı Ahmet Polat ve Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Fatimatuzzehra Kurt, "YKS/TYT/AYT"

·         Millî Eğitim Uzmanı Lokman Yıldırım, "Hedef 2023 Eylem Planları" ile Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Nihal Soydaş "e-İçerikler ve EBA Akademik Destek Modülü "nün tanıtımı

·         Millî Eğitim Uzmanı Hale Karabulut ve Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Betül Didar Akkuş'un "DYK/Kamplar/Atölye Çalışması"

·         Millî Eğitim Uzmanı Dr. Şefika Mutlu'nun "Seminerler" ve
Millî Eğitim Uzmanı Zeliha Karaağaç Cingöz'ün "KTS Hedef 2023 Modülü"

·         Şef Nilgün Aydoğdu'nun "Görünürlük Çalışmaları ve Görseller" üzerine sunumlar yaptılar.

Akşam yemeğinin akabinde Konya Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencileri, katılımcılara musiki ziyafeti sundular.

Koordinatörlerle Odak Grup Çalışması
"Üniversiteye Doğru Hedef 2023" koordinatör çalıştayı, ikinci gününde okul koordinatörlerinin sorularının cevaplandığı, okulların üniversiteye yerleştirme karnelerinin ele alındığı, yol haritasının sunulduğu grup çalışmalarıyla başlamış, akabinde üniversiteye hazırlık çalışmaları yapan bir proje okulu ve bir sınavsız okulun öğretmen, öğrenci ve okul müdürü gözünden tecrübelerin paylaşıldığı "İyi Örnekler Sunumu"yla devam etmiştir.  Hedef 2020 tecrübesinin anlatıldığı Bahattin Güneyin'in sunumu, değerlendirme ve kapanış oturumu sonrasında çalıştay, Konya gezisi ile tamamlanmıştır.

Katılımcılar,  değerlendirme oturumunda ve dogm.anket modülü üzerinde uygulanan ankete verdikleri cevaplarda çalıştayın oldukça verimli, ufuk açısı ve motive edici olduğunu belirtmişlerdir.

"Üniversiteye Doğru Hedef 2023" Projesiyle ilgili çalışmalar, mart ve nisan ayında yapılacak saha ziyaretleri ile devam edecektir. 

 

 

 

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü F/Blok 06560 Yenimahalle/Ankara - 0312 413 25 89 / 413 25 92 / 413 35 35

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.